Asphaltfighters Stormbringer: nejrychlejší motorka světa
- Publikovno: 15.12.2009
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Německý úpravce Asphaltfighters, který nedávno představil úpravu Kawasaki ZX-10R-Stormbringer na výstavě Essen Motor Show 2009 tvrdí, že se jedná o nejrychlejší silniční motocykl. Stormbringer totiž vyvine nejvyšší rychlost přes 320 km/h, ovšem mnohem působivější jsou časy jeho zrychlení.
Asphaltfighters Stormbringer dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy. Z nuly na 200 km/h se dostane za 6,5 sekund a zrychlení z klidového stavu na 300km/h zabere jen 13,9 sekundy.
Motor o objemu 1000 ccm byl vyladěn na úctyhodných 220 koní, které podává při 13 500 1/min. Chlapci od Asphaltfighters ovšem přidali posilovací režim, který dokáže na několik vteřin zvýšit výkon na neuvěřitelných 280 koní. Při delším zatížení by se agregát pravděpodobně roztavil.
K moderním výdobytkům jednostopého rychlíku patří zadní kamerový systém, který eliminuje potřebu pro konvenční zpětná zrcátka, head-up display promítající aktuální rychlost na čelní štítek, xenonové světlomety a LED diody pro denní svícení, výfuk Akrapovič a speciální systém kontroly trakce. Stroj je posazen na litá kola velikosti 17" palců od výrobce OZ, které jsou obuty do pneumatik Bridgestone Battlax BT-016.
Asphaltfighters Stormbringer bude postaven v malém množství dílnou Warm Up, jenž sídlí v německém městě Aalen. Úpravce si svoji kreaci cení na 57 500 eur (86 000 dolarů). A jestli si myslíte, že už je to trochu moc za upravenou Kawasaki ZX-10R, považte, že cena zahrnuje i speciální aerodynamickou kombinézu zesílenou uhlíkovými vlákny a helmu vyrobenou z kevlaru.
- Přidat komentář 1
- Publikováno: 15.12.2009
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- dnes - Testy Superbike v Misanu: Kdo jiný než Bulega
- dnes - Alex Marquez vynechá GP Itálie a Maďarska
- včera - Bautista v Madridu úspěšně operován
- včera - Test Misano: Čtyři Ducati před jedinou Kawasaki
- včera - V Mostě se poprvé před domácím publikem představil český Compos Racing Team
- včera - Dvoudenní testy Superbike v Misanu
Další z rubriky
- včera - Bridgestone Racing Battlax V03: pouze na závodní okruhy
- 18.5. - MV Agusta Brutale 800 Nero Carbonio: 113 koní v novém kabátě
- 15.5. - KTM 450 Rally Replica 2027: limitovaná edice 100 kusů
- 8.5. - KTM 1390 Super Duke RR Track 2026: nejvýkonnější naháč
- 24.4. - Yamaha Tricity 300 2026: první Yamaha s airbagem
- 20.4. - Harley-Davidson RIDE: americká značka se připravuje na svoji novou éru




