Reklama

Aprilia RS 660: koncept sportovního dvouválce

Aprilia představila koncept zábavného sportovního motocyklu, který by v pohodě zvládl i začínající jezdec. RS 660 by měla mít skvěle naladěný podvozek a také nízkou hmotnost.

To, že Aprilia umí navrhovat nádherné sportovní motocykly, asi ani nemusím zmiňovat. Koncept RS 660 má geny podobné. Ostré tvary jasně dávají najevo, že tohle nebude motocykl, se kterým se budete kochat krajinou. Designéři se snažili navrhnout motocykl, který bude co nejvíce aerodynamický a snížili tím tak odpor vzduchu, čímž zároveň napomáhají motoru, který své koně může použít na mnohem zábavnější činnost jako je zvyšování rychlosti než je prorážení vzduchu. Na motocyklu můžete vidět aerodynamická křidélka, která napomáhají k vyšší stabilitě a vše bylo řádně testováno ve větrném tunelu.

1 Aprilia RS 660 koncept (2)1 Aprilia RS 660 koncept (3)1 Aprilia RS 660 koncept (4)

Ačkoliv to vypadá jako ostrý závodní motocykl, v tomto případě můžeme napsat, že zdání klame. Na okruh mají Aprilia RSV4, RS 660 však má být supersport, se kterým budete moci jezdit i v běžném provozu. Má široké sedlo, řídítka jsou uchycena výše, stupačky umístěny tak, aby neměl jezdec nohy poskládané pod sebou, ale aby jeho celkový posez byl komfortnější.

1 Aprilia RS 660 koncept (1)1 Aprilia RS 660 koncept (5)

Motocykl by měl pohánět nový řadový dvouválcový motor o zdvihovém objemu 660 ccm a zároveň je také součástí podvozku. Na jeho vrchní části je uchycen hliníkový rám a kyvná vidlice má čep ve spodní části skříně spalovacího motoru. Výkonnostní parametry zatím výrobce neuvádí, ale myslíme si, že by se jeho výkon mohl točit kolem hodnoty 100-120 koní a jeho hmotnost by mohla být přibližně 150 kilogramů. Každopádně tohle bude jistojistě supersport s vynikajícím podvozkem, obratný, lehký a velice zábavný.

1 Aprilia RS 660 koncept (6)1 Aprilia RS 660 koncept (7)1 Aprilia RS 660 koncept (8)1 Aprilia RS 660 koncept (9)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama