Vítězem supersportů v Imole Sofuoglu, 7. Ježek

Vítězem dnešního závodu FIM Supersport World Championship 2016 - Italian Round - na okruhu Autodromo Int. Enzo e Dino Ferrariho se stal v restartovaném závodě mistr světa Kenan Sofuoglu, pro nejlepší výsledek své kariéry si na své oblíbené trati přijel Ondřej Ježek.

V první části závodu WorldSSP v Imole začal vše Krummi z P3 v L3, kdy se mu stal technický problém - zakouřilo se mu z motoru - a vzápětí byla vyvěšena červená vlajka - po pádu Gamarina - který vjel do mokré trávy, a při výjezdu z ní dostal smyk a havaroval, jeho motocykl zůstal ležet uprostřed tratě při výjezdu ze zatáčky. V okamžiku přerušení závodu vedl Cluzel před Sofuoglem a Krummenacherem...11. Ježek

K opakovanému startu na 11 kol ale nebyl lídr šampionátu Krummenacher připuštěn...! Pořadí na startovním roštu bylo dle pořadí v Superpole, ovšem bez Krummiho - 9. Ježek.

Ve sprintérském závodě nenechal Sofuoglu nikoho na pochybách, že to míní letos s obhájením titulu úplně vážně a vyhrál ho celkem suverénně. Druhý byl odmávnut v cíli Jules Cluzel a jako třetí PJ Jacobsen. Pak dojela trojice domácích Italů v pořadí: Alex Baldolini, Alesandro Zaccone a Lorenzo Zanetti.

A hned za nimi uviděl šachovnicový praporek náš Ondřej Ježek, který se dlouho držel na P9, pak ale předjel Ayrtona Badoviniho a v posledním kole i Federica Caricasuola a byl tedy v cíli na P7, čímž vytvořil český rekord v této kubatuře. Top-10 dokompletoval Nicolas Terol, a za ním získali body i Kyle Smith - vítěz z Assenu, Kevin Wahr, Illias Mikhalchik, Axel Bassani a Roberto Rolfo.

FIM Supersport World Championship 2016 - Italian Round; Autodromo Int. Enzo e Dino Ferrari; závod

01- Kenan Sofuoglu – Kawasaki Puccetti Racing – Kawasaki ZX-6R -11 kol za 20'37.091 = 158,004 km/h