MS-Side: Pekka Päivärinta a Kirsi Kainulainen mistry světa

Pekka Päivärinta a jeho spolujezdkyně Kirsi Kainulainen se stali novými mistry světa v kubatuře side. Stačilo jim k tomu druhé místo v závěrečném závodě v Doningtonu, který vyhrála dvojice Tim Reeves/Grégory Cluze (GB/F).

Už před posledním závodem MS v Donington měla smíšená finská dvojice Pekka Päivärinta/Kirsi Kainulainen všechny karty ve svých rukou, získat letošní titul mistrů světa. Cestovali do Anglie s náskokem 23 bodů na duo Tim Reeves a jeho francouzského spolujezdce Gregory Cluzeho. Tím stačilo získat této finské posádce 3 body a dojet tak na P13.

Päivärinta/Kainulainen ovšem nijak netaktizovali, nýbrž jeli finálový sobotní závod opravdu naplno a byli odmávnuti v cíli jako druzí. Dvojici Reeves/Cluze sice vítězství nestačilo k zisku titulu, ale stali se vicemistry světa před francouzskou posádkou Sébastian Delannoy/Kevin Rousseau, která dojela v Doningtonu třetí.

Pro ridera Pekku Päivärintu je to po sezonách 2008 (spolujezdec Timo Karttiala), 2010, 2011 a 2013 (vždy s legendárním Adolfem Hännim) už pátý titul mistra světa. Letos se mu to podařilo s motocyklem vybaveným podvozkem LCR (Louis Christen Racing) a motorem BMW S1000RR.

Ovšem 23letá Kirsi Kainulainen se nejen stala poprvé mistryní světa, ale je historicky první ženou vůbec, která kdy po skončení sezóny stála na nejvyšším stupni světového šampionátu.

Úřadující mistři světa Bennie Streuer a náhradní spolujezdec Gerard Daalhuizen (místo zraněného Geerta Koertse) neměli za sebou šťastnou sezónu a obsadili v konečném pořadí místo páté.

Bratři Ben a Tom Birchallové (GB) vyhráli suverénně s motocyklem LCR Honda 600 kubaturu F2 Sidecar World Trophy, což je budoucnost této motocyklové disciplíny.