Časový program Le Mans 2024

Při «Michelin Grand Prix de France» se o víkendu utkají v závodech na okruhu v Le Mans nejen tři hlavní kubatury, ale také účastníci Red Bull Rookies Cupu a pojede se i mistrovství světa MotoE.

V roce 1969 hostovalo poprvé silniční mistrovství světa na okruhu Bugatti Circuit. Od roku 2000 je tato trať položená jižně od Le Mans pravidelnou zastávkou mistrovství světa silničních motocyklů. Vloni byl tento závod 1.000. Grand Prix od začátku mistrovství světa silničních motocyklů.

4,185 km dlouhá trať má celkem sedm pravých a čtyři levé zatáčky a nejdelší rovinka měří 750 metrů. Nejúspěšnějším jezdcem je zde Jorge Lorenzo. Španěl zde vyhrál celkem šestkrát, z toho pětkrát v MotoGP. Čtyřikrát pak vyhráli Marc Márquez a Tom Lüthi.

Vloni zde slavili vítězství jezdci Ducati: Jorge Martin trumfoval ve sprintu, Marco Bezzecchi potom v hlavním nedělním závodě. Lídr šampionátu Martin se jistě pokusí uhájit svůj 19 bodový náskok proti mistru světa Pecco Bagnaiovi.