Karel Hanika (3./4.): "Zlobil jsem se sám na sebe"

Potom, co Karel Hanika při GP-Valencia za tým Freudenberg Racing skončil s wild-card pouze na 22. místě, dokázal ale při sezonním finále na stejném okruhu skončit na pódiu v první jízdě, když byl odmávnut jako třetí, ve druhé jízdě Mistrovství světa juniorů obsadil místo čtvrté.

Kromě českého jezdce stáli na pódiu také pozdější vice-mistr světa MSJ Marcos Ramirez, závodil shodou okolností po Hanikově vyhazovu z týmu Platinum Bay Real Estate právě s jeho ex-motocyklem Mahindra MGP3O a celkově třetí z Red Bull Rookies Cupu 2016 Raul Fernandez.

„Celý závodní víkend probíhal dobře, podařilo se nám motocykl oproti závodnímu víkendu GP vylepšit. Řekl bych, že moje Pace byla lepší. V prvním závodě byly hodně těžké podmínky, proto jsem chtěl hned od začátku «tlačit na pilu», abych získal nějaký náskok. Náskok hodně rostl, ovšem na konci závodu jsem se na sebe a taky na motocykl trochu zlobil. Do druhého závodu jsme trochu změnili nastavení. Byl to hodně tvrdý souboj, ale 4. místo je dobré. Set-up byl lepší, ale pořád zde je prostor ke zlepšení“, zhodnotil svůj poslední letošní závod Karel Hanika, který ačkoliv nastoupil do šampionátu MSJ-CEV až ve druhé polovině sezóny 2016 (v době konání prvních šesti jízd totiž ještě závodil v MS-Moto3).

Týmový šéf Michael Freudenberg k tomu dodal: „Karlovi se podařilo ukončit dobře sezónu. Důležité bylo, že se mu podařilo zbavit přezdívky «Král pádů». To už prostě máme pod kontrolou. Uvidíme, jak to s ním půjde dál v příštím roce“.

FIM CEV Moto3 Junior World Championship 2016 - Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo, závod1

01- Marcos Ramirez – Leopard Junior Stratos – KTM RC 250 GP – 17 kol za 28:34,117