Reklama

Honda Forza 750 2024: v nových barvách

Sportovní skútr Forza se těší oblibě už více než 20 let. Pohání ho dvouválcový motor se zdvihovým objemem 745 ccm s výkonem 43 kW a maximálním točivým momentem 69 Nm. Do příští sezóny vyrazí s nepřehlédnutelnou červenou barvou a pokud máte rádi černou, tak k ní nově obdržíte zlatá kola.

Skútry Forza u značky Honda patří mezi cestovně zaměřené stroje s označením Grand Touring (GT). Jsou stylové, elegantní, lehce ovladatelné a oceníte i jejich kvalitní zpracování. Ostatně jaký doopravdy je si můžete přečíst v našem testu. Štíhlé tvary a celkové provedení skútru zajistí velmi dobrou ochranu proti větru i při rychlejší jízdě. Vyšší jedinci ocení prostor pro nohy a ti menší zase nízko umístěné sedlo, na které se jim bude dobře nasedat.

1 Honda Forza 750 2024 (1)1 Honda Forza 750 2024 (2)1 Honda Forza 750 2024 (3)

Pod sedlo vám vejde integrální přilba, pár drobností a naleznete tu i USB port. Praktická schránka v přední části skútru se hodí pro peněženku nebo pro odložení telefonu. Veškeré informace se vám zobrazují na digitálním pětipalcovém TFT přístrojovém panelu, který lze bezdrátově propojit s chytrým telefonem. Oceníte také bezklíčové ovládání Smart Key. Veškeré osvětlení již využívá technologii LED.

Skútr je poháněn dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 745 cm3 vybaveným elektronicky řízenou škrticí klapkou, která umožňuje přizpůsobení charakteru motoru pomocí třech přednastavených jízdních režimů, Rain, Sport a Standard. K dispozici je také uživatelsky nastavitelný režim USER. Systém nastavitelné kontroly trakce má tři úrovně, zatímco dvouspojková převodovka DCT disponuje mapami pro automatické řazení, které spolupracují s jednotlivými jízdními režimy. Maximální výkon je 43,1 kW při 6750 ot/min, maximální točivý moment pak 69 Nm při 4750 ot/min. K dispozici je také verze 35 kW pro držitele řidičského oprávnění skupiny A2.

1 Honda Forza 750 2024 (5)1 Honda Forza 750 2024 (4)1 Honda Forza 750 2024 (6)

Kombinace rámu z ocelových trubek, hliníkového kyvného ramene, 41mm inverzní vidlice, dvojice radiálně umístěných čtyřpístových brzdových třmenů, zavěšení zadního kola typu Pro-Link a 17palcového a 15palcového předního a zadního kola dohromady vytváří vyvážený podvozek, díky kterému se Forza dobře ovládá i při pomalé jízdě městem. Mimo jeho brány se vám bude líbit sportovní charakter skútru.

Pro rok 2024 se bude nabízet v těchto barevných provedeních, červená Candy Chromosphere Red s černým chráničem olejové vany, která je v nabídce Hondy novinkou, zůstává oblíbená celočerná verze v matné metalíze Mat Ballistic Black Metallic s novými zlatými koly a zlatým logem. V nabídce zůstává i šedá metalíza Iridium Gray Metallic s černým chráničem olejové vany a matná modrá metalíza Matt Jeans Blue Metallic.

1 Honda Forza 750 2024 (8)

Zdroj: Honda Motor EuropeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama