Reklama

Honda Forza 350: svižná a komfortní

Vyšší zdvihový objem motoru u středně velkého sportovního skútru Honda Forza 350 zajistil tomuto motocyklu nejen vyšší maximální rychlost, ale také lepší akceleraci. Novinka je vybavena elektrickým štítem s o 40 mm větším rozsahem nastavení a většina z majitelů bezpochyby ocení i USB nabíječku.

Nová generace skútru Forza 350, který je na trhu již od roku 2000. Tehdy vstoupil na trh pod označením Honda Forza 300 a jeho hlavním benefitem byl cestovní a sportovní charakter doplněný o stylový vzhled. Tyto vlastnosti se výrobce snaží udržet i u nové verze skútru, který je prostředním sourozencem v rodině motocyklů Honda Forza. Svoji kubaturou vhodně zapadla mezi oblíbenou Forza 125 a maxiskútr Forza 750.

1 Honda Forza 350 (8)1 Honda Forza 350 (7)1 Honda Forza 350 (5)

Kosmetické a aerodynamické úpravy nové generace se dotkly zejména přední boční kapotáže, zrcátek, zadních bočních panelů a krytu motoru. Výsledkem jsou štíhlejší celkové proporce. Elektricky ovládaný štít má o 40 mm širší rozsah nastavení, nastavit je můžete v rozmezí 180 mm, čímž je zajištěna ještě lepší ochrana proti větru. Nový je také přístrojový panel, se kterým si můžete propojit svůj chytrý telefon prostřednictvím technologie Bluetooth s novým systémem hlasového ovládání Honda Smartphone Voice Control system, který je nabízen jako volitelná výbava.

Přístrojový panel je tvořen analogovým ukazatelem rychlosti a otáčkoměrem, mezi nimiž se nachází digitální displej, na kterém je možné zvolit jeden ze třech režimů: počítadlo kilometrů a zbývající dojezd a aktuální spotřeba, denní počítadlo ujetých kilometrů, průměrná spotřeba a ukazatel času nebo ukazatel venkovní teploty a informace o stavu baterie.

1 Honda Forza 350 (16)1 Honda Forza 350 (15)1 Honda Forza 350 (14)

Do schránky pod sedlem lze uložit dvě integrální přilby. Schránku je také možné přepažit a do jedné části uložit přilbu, zatímco druhá část poslouží pro uložení vybavení do deště, které má formát balíčků o velikosti listu A4. Schránka umístěná v levé přední části kapotáže je uzamykatelná a její vnitřní prostor si může jezdec uspořádat podle svých požadavků, například pro uložení telefonu nebo láhve s vodou. Zde se nachází také USB konektor, který nahradil dosavadní 12V zásuvku. Všechna světla jsou vybavena LED diodami.

Motor o objemu 330 ccm disponuje 21,6 kW maximálním výkonem při 7 500 ot/min a 31,9 Nm točivým momentem v 5 250 ot/min. Nárůst zdvihového objemu o 50 ccm z původní hodnoty 279 ccm vedl k nárůstu maximálního výkonu o plných 16 %, avšak motor je výrazně silnější v celém rozmezí otáček. Vyznačuje se tak rychlejší akcelerací a hodnota maximální rychlosti vzrostla na 137 km/h, přesto je spotřeba dle výrobce 3,3l/100 km, takže vám 11,5litrová palivová nádrž umožňuje dojezd přes 340 km.

Motor plní emisní normu Euro5 a je vybaven systémem nastavitelné kontroly trakce Honda Selectable Torque Control (HSTC). Systém detekuje rozdíl mezi otáčkami předního a zadního kola, vypočítává případný prokluz a na základě těchto údajů upraví pomocí vstřikování točivý moment motoru tak, aby se obnovila trakce zadního kola. Systém HSTC lze zapnout nebo vypnout spínačem na levé rukojeti. Zásah systému HSTC při jízdě je indikován blikající ikonou „T“ na digitálním displeji.

Inteligentní klíč Smart Key u modelu Forza 350 dokáže kromě standardního ovládání zapalování a schránky pod sedlem také zamykat a odemykat volitelný 45litrový vrchní kufr. Podvozek samotný zůstal nezměněn, nyní je však vybaven lehčím kyvným ramenem. Přední 33mm teleskopická vidlice je doplněna dvěma zadními tlumiči se sedmiúrovňovým nastavením předpětí.

1 Honda Forza 350 (11)1 Honda Forza 350 (10)1 Honda Forza 350 (13)

Přední patnáctipalcové kolo je opatřeno jedním brzdovým kotoučem o průměru 256 mm, kterému sekunduje 240mm kotouč na zadním, čtrnáctipalcovém kole. Pro lepší kontrolu při brzdění na kluzkém povrchu je stroj vybaven dvoukanálovým systémem ABS. Sedlo je ve výšce 780 mm a pohotovostní hmotnost dosahuje hodnoty 182 kg.

Model Forza 350 pro rok 2021 je k dispozici v pěti barevných provedeních: černá perleťová Pearl Nightstar Black, bílá perleťová Pearl Cool White, matná šedá metalíza Matt Cynos Grey Metallic a dvě zcela nové barvy matná modrá perleťová Matt Pearl Pacific Blue a sedá perleťová Pearl Falcon Gray.

1 Honda Forza 350 (2)1 Honda Forza 350 (3)1 Honda Forza 350 (1)1 Honda Forza 350 (4)1 Honda Forza 350 (9)1 Honda Forza 350 (12)

Zdroj: HondaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama