Reklama

Aprilia SR GT Replica: inspirována závodními stroji MotoGP

Sportovní skútr s ostře řezanými tvary dostal stejné lakování jako mají závodní superbiky továrních jezdců Aleixe Espargara a Mavericka Viňalese v šampionátu MotoGP. I nadále budou poháněné čtyřventilovými motory i-get o zdvihovém objemu 125 a 200 ccm.

Městský skútr Aprilia SR GT umocnil svůj sportovní styl díky novému designu ve stylu závodního motocyklu Aprilia RS GP, který sedlají tovární jezdci Aleix Espargaro a Maverick Vinales. Matně černé barevné provedení limitované edice Replica má stejnou červenou a fialovou grafiku a typická loga Aprilia vedoucími diagonálně podél bočního a středového tunelu. Ta jsou, stejně jako madlo spolujezdce, nyní také vyvedena v matně černé barvě.

1 Aprilia SR GT Replica (1)1 Aprilia SR GT Replica (2)1 Aprilia SR GT Replica (4)

Ráfky kol jsou nalakovány černě, přičemž přední kolo zdobí červené detaily. Závodního ducha dále podtrhují pneumatiky se sportovním silničním dezénem místo hrubších terénních pneumatik, které charakterizují ostatní verze, adventure SR GT a SR GT Sport, jejíž test si můžete přečíst zde. Ke skútru jsou navíc přibalena i závodní čísla obou továrních jezdců.

Model SR GT je první skútrem kategorie „urban adventure“, bez potíží se s ním můžete vydat jak na silnici, tak na polní cestu. Pro lepší ovládání je vybavený širokými řídítky, podvozek s dlouhými zdvihy se zdatně popere s veškerými nerovnostmi a díky větší světlé výšce nemusíte mít strach z překonávání větších překážek.

1 Aprilia SR GT Replica (8)1 Aprilia SR GT Replica (7)1 Aprilia SR GT Replica (6)

Poháněn je kapalinou chlazeným motorem i-get s elektronickým vstřikováním, na výběr máte ze dvou variant 125 a 200 ccm. Verze o zdvihovém objemu 125 ccm má maximální výkon 11 kW při 8 750 ot/min a točivý moment 12 Nm při 6 500 ot/min. Silnější motor o zdvihovém objemu 174 ccm má výkon 13 kW při 8 500 ot/min a točivý moment 16,5 Nm při 7 000 ot/min.

1 Aprilia SR GT Replica (9)1 Aprilia SR GT Replica Vinales Espargaro1 Aprilia SR GT Replica (3)1 Aprilia SR GT Replica (5)

Zdroj: ApriliaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama