Reklama

Yamaha Niken GT 2023: s výkonnějším motorem

Tříkolový motocykl se speciálním systémem naklánění předních kol Yamaha Niken GT si nyní pořídíte s výkonnějším motorem CP3, s přepracovanými výfukovými svody a s novým sedlem, ze kterého snadněji dosáhnete na zem. Ve standardní výbavě je také tempomat a obousměrné rychlořazení.

Před pěti lety Yamaha představila svůj high-tech model Niken, který díky svým třem kolům nabízel jezdcům větší pocit stability a bezpečí na jejich cestách. V letošním roce si budete moci pořídit verzi GT, která nabízí vyšší specifikaci a prémiovou povrchovou úpravu. Přepracován byl podvozek i ergonomie a do výbavy mu dají nejmodernější elektroniku.

1 Yamaha Niken GT 2023 (13)1 Yamaha Niken GT 2023 (17)

Niken dostal do výbavy lepší větrný štít, který umožňuje v rozmezí 70 mm svislého manuálního nastavení pomocí páčky vedle nového TFT panelu. Štít je speciálně navržen tak, aby rozváděl plynulé proudění vzduchu do vnější části kokpitu i kolem něj a vyrovnával tak tlak vzduchu. Nové sedlo má upravený tvar a jinou tloušťku polstrování v místech, kde je v kontaktu s vnitřní stranou stehen jezdce, takže nastupování i vystupování bude mnohem snazší a pohodlnější. Nově je motocykl vybaven zásuvkou USB-A, 12V zásuvka je pod sedlem. Standardně dostanete do výbavy vyhřívané rukojeti a dvojici 30-litrových pevných bočních kufrů.

Sedmipalcový plně barevný TFT displej má tři různé motivy obrazovky, kde každý z nich je na míru přizpůsoben zvolenému režimu zobrazení, Street, Sport nebo Tour. Pomocí bezdrátové technologie, USB nebo Wi-Fi a aplikace MyRide jej můžete propojit s chytrým telefonem a zrcadlit na něm příchozí hovory, e-maily nebo zprávy. Snadno se ovládá pomocí joysticku na levém řídítku.

Propojení s chytrým telefonem umožňuje také využívat navigaci, pokud budete mít staženou aplikaci Garmin Motorize, která funguje v reálném čase a díky tomu se do ní zahrnují informace o aktuální dopravní situaci, dokáže přepočítat trasu, abyste se vyhnuli zácpám a zobrazuje vám odhadovaný čas příjezdu.

Poháněn bude nejnovější verzí motoru CP3 EU5 o zdvihovém objemu 890 ccm o výkonu 115 koní a maximálním točivém momentu 90,7 Nm, který je oproti předchozí generace o 5% větší. Na motoru v porovnání s modely Tracer 9 GT a MT-09, které spolu sdílí stejný agregát, se provedlo několik změn, díky kterým bude Niken živější a budete moci využít jeho potenciál i v nižších otáčkách. Kompletně přepracované je sání, výfukový systém a do výbavy dostal také nový vzduchový filtr. Pro lepší stabilitu je motor namontován do přepracovaného šasí s 5° předním náklonem a je k němu připojen nový, větší chladič.

1 Yamaha Niken GT 2023 (10)1 Yamaha Niken GT 2023 (12)

Do výbavy dostanete také špičkovou elektronickou výbavu, která zahrnuje asistent rozjezdu do kopce, elektronický plyn, trojici přednastavených jízdních režimů Street, Rain a Sport, třístupňovou kontrolu trakce a na dlouhých přejezdech využijete tempomat, který lze aktivovat už při čtvrtém zařazeném stupni. Pro snadnější řazení oceníte antihoppingovou spojku a obousměrné rychlořazení. Model Niken GT je k dispozici v černé barvě Yamaha s jednotlivými komponenty v bronzové barvě.

1 Yamaha Niken GT 2023 (14)1 Yamaha Niken GT 2023 (15)1 Yamaha Niken GT 2023 (16)1 Yamaha Niken GT 2023 (18)1 Yamaha Niken GT 2023 (1)1 Yamaha Niken GT 2023 (2)1 Yamaha Niken GT 2023 (3)1 Yamaha Niken GT 2023 (4)1 Yamaha Niken GT 2023 (5)1 Yamaha Niken GT 2023 (11)1 Yamaha Niken GT 2023 (6)1 Yamaha Niken GT 2023 (9)1 Yamaha Niken GT 2023 (7)1 Yamaha Niken GT 2023 (8)

Zdroj: Yamaha Motor EuropeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama