Reklama

Ducati Multistrada 1200: Evropský motocykl roku 2015

Italská novinka se stala absolutní jedničkou sedmnáctého ročníku ankety Motocykl roku, který spolupořádá časopis Motorrad.

Ducati Multistrada 1200 získala první místo v kategorii Crossover, kdy pro ni hlasovalo 48 118 čtenářů, tedy 22% z celkového množství hlasů. Kategorie crossover jsou všestranné motocykly, které oceníte jak na dlouhých cestách, tak při krátkých přejezdech po městě. Uživatelé Multistrady zejména vyzdvihují možnost výběru ze čtyřech jízdních režimů, Touring (cestování), Sport, Urban (město) a Enduro, díky nimž si jedním přepnutím tlačítka přenastaví motocykl pro podmínky, ve kterých se právě pohybují.

Radost ve stáji Ducati je dvojnásobná, jejich Diavel taktéž zvítězil v kategorii nazvané Cruiser/Chopper. Hlasovalo pro něj 29% čtenářů. Pouhých 0,4% chybělo Ducati 1299 Panigale k vítězství v kategorii sportovních motocyklů. Stejnou druhou příčku získal v kategorii Modern Classics Ducati Scrambler. Musím podotknout, že byl Scrambler představen až na podzim a tak měl mnohem méně času a možností ovlivnit hlasující čtenáře a právě proto, je druhé místo stejně cenné, jako kdyby zvítězil. Mimochodem, první příčka patří BMW R Nine T.

Anketu Motocykl roku vyhlašuje časopis Motorrad, který vychází v devíti zemích a pyšní se téměř sto tisíci čtenáři (95 397), z nichž téměř polovina (48 118) je z Německa. V letošním roce vybírali čtenáři z 211 přihlášených modelů. Jak si vedly v této anketě motocykly BMW si můžete přečíst v tomto článku.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama