Reklama

Test kemp CaravanPark Sexten: ráj v Dolomitech

Dolomity jsou doslova stvořené pro výlety, jejich nádherné vápencové scenérie s rozeklanými štíty vás nikdy nepřestanou bavit. Po prožitém dni v sedle motocyklu a nespočtu projetých zatáček rozhodně uvítáte příjemné zázemí, kde načerpáte síly na další den. Přímo v srdci Dolomit se nachází pohádkový kemp CaravanPark Sexten s ještě pohádkovějším wellness.

Měla jsem možnost tu prožít úžasný týden a jedno vím jistě, tady nejsem naposledy! Je to nádherná lokalita mimo civilizaci, obklopená hlubokými lesy s výhledy na vápencové skály, kde v noci nad hlavou spatříte neskutečnou hvězdnou scenérii. Kemp leží kousek od rakouských hranic, poblíž máte jednu Alpenstrasse za druhou, Grossglockner, Bolzano, Trento.... týden vám bude málo, abyste poznali všechny silničky v okolí.

1 CaravanPark Sexten test (9)1 CaravanPark Sexten test (6)1 CaravanPark Sexten test (2)

Kemp nabízí několik možností ubytování, ve stanu nebo v klasickém penzionu, pronajmout si tu můžete apartmán, nebo rodinný Dolomiten chalet kde máte dva pokoje s postelemi, vlastní koupelnu, veškeré vybavení včetně kuchyně a také malou předzahrádku, kde si můžete sednout do křesílek a užít si hřejivých paprsků sluníčka. Tou největší atrakcí a jedinečnou raritou jsou však domečky na stromě. Pokud chcete prožít s vaší drahou polovičkou romantickou noc, či ji jen ohromit, tak tohle je přesně to pravé. Dřevěný domek stojí několik metrů nad zemí, různě se v něm prolínají dřevěné trámy se stromy, má svoji vlastní sauničku, vířivou vanu, v alpském stylu zařízený obývací pokoj s krbem a útulnou ložnici. Nic krásnějšího a romantičtějšího jsem ještě neviděla.

1 CaravanPark Sexten test (8)1 CaravanPark Sexten test (7)1 CaravanPark Sexten test (11)

Kemp slouží primárně pro obytné vozy a karavany, je tu celkem 268 stání čtyřech různých kategorií, od malých stání do 140 m2 s připojením na elektřinu, vodu a odpad, ty fungují jen od jara do podzimu až po ty luxusní a XXL stání do 300 m2, kam se vejde i ten největší vyráběný obytný vůz. Ty fungují celoročně a máte tu rovněž navíc i možnost připojit se na plyn. Takže klidně můžete vzít rodinu s sebou, ti si užijí skvělý týden v kempu, ani potom nebudou chtít jet domů a vy budete mít čas jezdit po okolí.

Kemp je špičkově vybaven a právem mu náleží pět hvězd. Nejenom za jeho úroveň, saunový svět, ale hlavně za jeho zaměstnance a jejich bezmeznou ochotu zařídit vám vše co potřebujete, jen aby jste se tu opravdu cítili dobře a odpočinuli si od běžných starostí všedního dne. V celém areálu je připojení k Wi-Fi zdarma. Nemusíte si s sebou vozit žádné vybavení, vše tu lze vypůjčit, jak kola, lyže, tak výbavu pro horolezce, ostatně v kempu mají svoji vlastní lezeckou stěnu i s instruktorem, se kterým, když si to budete přát a on bude mít volno, můžete klidně zdolávat některý z dostupných horských masívů. Každý den tu organizují různé aktivity, ať už vysokohorské túry nebo výlety na kole, je jen na vás, jestli se připojíte nebo se vydáte sami. Okolí vám nabízí velké množství tras od jednoduchých až po náročné. Užijí si tu také jezdci na MTB kolech, mají tu svůj malý ráj na zemi. Slovo nuda tady jednoduše neznají a v hlavní sezóně se tu bez předchozí rezervace jednoduše neobejdete.

1 CaravanPark Sexten test (10)1 CaravanPark Sexten test (20)1 CaravanPark Sexten test (25)

A postarají se i o vaše děti! Pro ty ve věku 4 až 12 let je tu každý den připraveno několik aktivit, učí se lézt po stěně, hrají různé hry, mají tu stylové alpské dřevěné hřiště, chodí na společné výlety a v případě nepřízně počasí tu mají i svoji klubovnu, kde přijdou ke slovu společenské aktivity, kino a mnoho dalšího. Děti si ani nevzpomenou, že tu mají rodiče a vy si tak opravdu užijete dovolenou se vším všudy.

1 CaravanPark Sexten test (22)1 CaravanPark Sexten test (12)1 CaravanPark Sexten test (3)

V kempu jsou tři moderně vybavené sanitární domy se sprchami a toaletami, vždy špičkově uklizené. Pokud zatoužíte po vlastní koupelně, můžete si ji samozřejmě pronajmout. Opět je tu několik kategorií, od klasické rodinné koupelny až po luxusní s vlastní toaletou, sprchovým koutem a vířivou vanou. Samozřejmostí je tu také pračka a sušička, sušárny na mokré věci, ale také kuchyňka, kde si pohodlně uvaříte něco dobrého k snědku, pokud se tedy nerozhodnete jít vyzkoušet některou z místních restaurací. V kempu jsou tři, v zimě funguje Taverna s Patzenfeld, který se zaměřuje na mezinárodní kuchyni a pokud chcete vyzkoušet něco nového, tady vás zcela jistě nezklamou. Mně byla sympatičtější Taverna, typická italská restaurace s usměvavým a vtipem hýřícím personálem a naprosto bezchybnou pizzou pečenou na dřevě. V sezóně tu ještě funguje Farmářský dům, kde probíhá večeře formou bufetu.

1 CaravanPark Sexten test (16)1 CaravanPark Sexten test (5)1 CaravanPark Sexten test (17)

Doporučit musím i jedinečné snídaně, na stole tu leží čerstvé produkty místních farmářů, sladké i slané pečivo od místních pekařů to v takovém množství, že ani nebudete vědět, co si máte dát. Na přání vám udělají palačinku nebo omeletu či míchaná vejce. Můžete si vymačkat čerstvý pomerančový džus, uvařit si kvalitní sypaný čaj, připravit si smoothie... Lepší začátek dne snad ani nemůžete mít a i když nemáte zrovna náladu, obsluhující personál vám během pár vteřin vykouzlí na tváři úsměv od ucha k uchu.

Pokud se chcete stravovat sami, je tu pro vás každý den a to i včetně nedělí, otevřený obchod, kde opět naleznete produkty od místních pekařů, farmářů, zelinářů, vinařů.... Moc se mi líbilo, jak upřednostňují místní živnostníky před globálními společnostmi. Ctí tu tradici a kvalitu. Součástí obchodu je také prodejna s oblečením, pořídíte tu vše od plavek, spodního prádla až po zimní lyžařské oblečení a myslí se tu také na kempaře. Naleznete tu kompletně vše, co potřebujete pro žití v obytném voze, od připojení k elektřině, až po výbavu uvnitř. Jestli jste něco zapomněli, nebo se třeba chcete jen inspirovat, co by se vám mohlo hodit, tak tady jste na správné adrese.

1 CaravanPark Sexten test (18)1 CaravanPark Sexten test (19)1 CaravanPark Sexten test (29)

Já jsem si v celém kempu nejvíce zamilovala wellness svět Meridiana Spa, kde na více než 2500 m2 naleznete vše, co si jen můžete přát. Vnitřní bazén vyhřívaný na příjemnou teplotu 32°C, kde na jeho dně leží malé bílé oblázky a vás to příjemně masíruje, když se po nich procházíte. Uprostřed haly je velký krb, který večer dodává celému areálu jedinečné kouzlo, můžete sedět na velkých balvanech kolem něj a užívat si sálajícího tepla nebo ležet na postelích zavěšených na stropě, houpat se a pozorovat jeho mihotavé plameny. Kombinace dřeva a černého kamene, ze kterého je vybudován celý wellness s Kneipovým chodníkem, dodává tomuto areálu jedinečné kouzlo. Děti tu mají svůj vlastní mělký bazén s dětským koutkem a písečnou pláží, kde si mohou stavět jeden hrad za druhým.

Prohřát tělo a dopřát mu relax můžete v jedné ze 16 saun, od finské, po parní, aroma, solnou jeskyni.... každá má jinou vnitřní teplotu a vybere si opravdu každý z vás. My jsme si oblíbili venkovní finskou saunu, která je postavená nad potokem, má prosklenou podlahu a mohli jste z ní pozorovat honící se pstruhy a po sauně hned také do potoka skočit. Pro další odpočinek jsou tu k dispozici odpočívárny, dva whirlpooly a také privátní SPA. Když zatoužíte po masáži nebo kosmetickém ošetření, vyškolený personál vám připraví proceduru na míru. Používají tu svoji speciální bio kosmetiku.

1 CaravanPark Sexten test (13)1 CaravanPark Sexten test (14)1 CaravanPark Sexten test (15)

Pokud byste se sem vydali v zimě, užijete si lyžařského střediska Drei Zinnen s jediným sobím stádem v Itálii a s nejprudší černou sjezdovkou v Alpách, která má sklon 71% a když stojíte na jejím vrcholku, tak to chce opravdu hodně odvahy. Když to pustíte dolů, tak bez problémů dosáhnete rychlosti hodně přesahující 100 km/h, mně moje sportovní hodinky Garmin naměřili 118 km/h. Kupodivu nejvíc se ale tahle sjezdovka líbila naší osmileté dceři, která vlastně ani skoro nikam jinam nechtěla a přitom tu byly sjezdovky všech úrovní i dostatečně široké na to, abyste si užili dlouhých carvingových oblouků. Středisko je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušené jedince a z kempu se sem pohodlně dostanete buď skibusem nebo na lyžích, mají tu upravenou cestu, po které dojedete až dolů pod lanovku.

1 CaravanPark Sexten test (26)1 CaravanPark Sexten test (27)1 CaravanPark Sexten test (23)1 CaravanPark Sexten test (24)

Hledáte-li krásné, klidné a jedinečné místo, které vás nabije energií a odkud budete odjíždět s čistou hlavou, pak je pro vás CaravanPark Sexten to nejlepší, co v Dolomitech můžete nalézt. Nádherná příroda, obloha plná hvězd, jedinečné výhledy na horské masívy a naprosto dokonalý saunový svět s wellness. Kdo tu jednou byl, znovu se vrací. Asi nejlépe to vystihuje věta, kterou uzavřel náš rozhovor jeden český majitel obytného vozu: „Jezdím tu už 13 let i několikrát za sezónu, nejraději v zimě na lyže a na podzim do saunového svět a ještě se mi to tu neomrzelo.“

Více informací naleznete na stránkách Caravan Park Sexten.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama