Storm Pulse: elektrobike s dojezdem 380 km
- Publikovno: 12.10.2015
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Hlavním důvodem, proč není mezi motorkáři zájem o elektrické motocykly je jejich dojezd. Ve většině případů jste rádi, že na jedno dobití dojedete 150 kilometrů.
Samozřejmě další neméně podstatný faktor je cena. Pokud jej však výjimečně odmyslíme, můžeme vám představit motocykl, který se pyšní dojezdem až 380 kilometrů na jedno nabití. Motocykl sestrojili studenti z Technické univerzity v holandském Eindhovenu. Není v tom žádný složitý fígl, je to o velikosti baterie, kterou do elektrobiku namontovali. Ta se skládá z 24 kazet s celkovou kapacitou energie 28,5 kWh.
Říká se však, něco za něco. Tady se vám nabízí dlouhý dojezd, ovšem proti tomu stojí celková váha stroje, která je 340 kg. V porovnání s některými křižníky jako je například Harley-Davidson Electra Glide Ultra Limited nebo Honda GL1800 Gold Wing Deluxe to však není tak děsivé číslo. Navíc oproti těmto motocyklům si můžete u elektrobiku snížit váhu vyndáním až poloviny kazet a rázem máte z křižníku sportovnější motocykl, ovšem s polovičním dojezdem.
Přestože je Storm Pulse robustní stroj, dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pět vteřin a jeho maximální rychlost je 160 km/h. Motor je usazen v hliníkovém rámu a má výkon 35 kW a maximální točivý moment je 120 N.m. Přední odpružení použili od firmy Hossack. Zajímavostí je i doba nabíjení elektromotocyklu, za 38 minut máte nabito 80%, plného dobití však dosáhnete až za 8 hodin.
Studenti, kteří se podíleli na vývoji a výrobě tohoto zajímavého motocyklu, by s ním rádi v příštím roce absolvovali cestu kolem světa za 80 dní. Pokud byste se chtěli nějak podílet na dalším vývoji elektrobiku Storm Pulse nebo byste rádi přispěli studentům na cestu, můžete si na jejich webových stránkách zakoupit monočlánek, buňku či rovnou celou kazetu.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 12.10.2015
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- dnes - Marc Marquez prodloužil smlouvu s Ducati o 2 roky
- dnes - Euro Moto míří do Mostu. Domácí fanoušci budou držet palce Štěpánu Zudovi i dalším českým jezdcům
- včera - Test Pirelli v Brně
- včera - Motocyklista Salač: "Jsem na sebe moc pyšnej"
- včera - Piaggio Beverly 25th Anniversary: na sportovní notu
- 21.6. - Vítězem Marc Marquez před Ogurou a Bagnaiou
Další z rubriky
- včera - Piaggio Beverly 25th Anniversary: na sportovní notu
- 10.6. - Kawasaki KX327 a KX327X: návrat mezi ostré dvoutakty
- 3.6. - Bridgestone Battlax Racing Street RS12: z okruhu na silnici
- 1.6. - Honda SH125i Marmo: s mramorovou sochou Hanami
- 29.5. - BMW M 1000 RR Isle of Man TT: limitovaná edice
- 25.5. - Honda Vision 110 2026: v nových barvách





















