Reklama

Nový Velorex: první informace

Na brněnském výstavišti se v rámci veletrhu Motosalon představil ve světové premiéře nový Velorex. Základní verze bude stát 19 990 euro, tedy přibližně půl milionu korun. Proto si milovníci levného dopravního prostředku mohou nechat o novince jen zdát.

Na trh půjde novinka pod označením Velor-X-Trike. Novodobý Velorex má délku 3,8 metru, šířku 1,9 metru a je 1,32 metru vysoký. Původně plátěný plášť zde nahradil laminát a karbon. Skleněná střecha je odnímatelná. Původní tvar a některé retro prvky, jakými jsou třeba oblouk dveří a žábra na motoru, dva výfuky nebo vpředu umístěné motocyklové víčko nádrže zůstaly zachovány. Motor první série je převzat z Hondy CB 1300. Má tedy objem 1284 ccm a svůj výkon převádí na zadní kolo zadní kolo přes řetěz. S pohotovostní hmotností kolem čtyř „metráků“ to asi bude docela nářez. Ale necháme se překvapit, pod kapotou té nejsilnější verze se má údajně ukrývat motor s výkonem až 200 koní.

Šéf opavské firmy Motoscoot, Pavel Brída, vybavil nový Velorex nejmodernější technikou a výbavou, na hony vzdálené původnímu „hadraplánu“. Na tříkolovém motocyklu proto nalezneme xenonová světla, anatomické sedadla s tříbodovými pásy, CD-DVD přehrávač, digitální přístroje a další zvláštnosti, které je možno namontovat na individuální přání majitele. Český výrobce plánuje novou tříkolku prodávat doma i v zahraničí ve třech výbavových verzích S-standart, LS-lux, GLS-grand lux.

velorex4velorex5velorex6velorex1velorex2 new_velorex1new_velorex3new_velorex2new_velorex5new_velorex6new_velorex7Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama