Reklama

Triumph Speed Twin Breitling: limitovaná edice

Anglický Triumph se spojil s renomovaným švýcarským výrobcem hodinek Breitling a společně představily limitovanou edici modelu Speed Twin s označením Breitling Limited Edition. Vyrobeno má být pouhých 270 motocyklů a zároveň s ním vznikla i speciální edice hodinek z modelové řady Top Time.

Firma Breitling už zkušenosti ze spojením s motocyklovou firmou má. Před třemi lety představovali společně s rovněž anglickou motocyklovou firmou Norton model Norton Commando Sport Breitling Limited Edition. Stejně tak jako s Nortonem, i s Triumphem je pojí touha o originální design, na který kladou při navrhování hodinek velký důraz.

1 Triumph Speed Twin Breitling (22)1 Triumph Speed Twin Breitling (23)1 Triumph Speed Twin Breitling (24)

Limitovanou edice modelu Speed Twin jednoznačně poznáte podle barevného provedení. Modrá barva Polychromatic Blue se zkrátka nedá přehlédnout a navíc, je doslova identická s barvou motocyklu Triumph Thunderbird 6T, na kterém se v roce 1953 ve snímku The Wild One proháněl lamač dívčích srdcí Marlon Brando. Aby byla barva opravdu odpovídající původnímu modelu, museli pro získání jejího odstínu použít spektograf. Modrou barvu na nádrži vkusně doplňuje černý pruh a nápis Breitling.

Sedlo je vyrobeno ze speciální perforované kůže doplněné o decentní šedé prošívání a rovněž je opatřeno nápisem Breitling. O podvozek se postaraly komponenty od Öhlinsu, přední mají zlaté vyrovnávací nádržky, vzadu mají černé pružiny. Logo Breitlingu naleznete rovněž na obou víčkách po stranách motoru a také na přístrojovou desku s otáčkoměrem a tachometrem, které mají připomínat model hodinek Top Time. Na držáku řídítka je uvedeno výrobní číslo motocyklu a samozřejmostí je i certifikát pravosti podepsaný generálním ředitelem firmy Triumph, Nickem Bloorem a generálním ředitelem společnosti Breitling, Gergem Kernem.

1 Triumph Speed Twin Breitling (9)1 Triumph Speed Twin Breitling (4)1 Triumph Speed Twin Breitling (7)

Vyrobeno bude pouhých 270 kusů a číslo nebylo zvoleno jen tak náhodou. Je totožné s úhlem natočení ojničních čepů v motoru. Každý, kdo si tento limitovaný model objedná do 22.8.2022, bude si k němu moci pořídit limitovanou edici hodinek Breitling Top Time Triumph s totožným výrobním číslem, jako bude mít objednaný motocykl. Prodejní cena motocyklu by se měla pohybovat kolem částky půl milionu korun a do České republiky by měl putovat jeden motocykl. Cena hodinek bude přibližně 150 tisíc korun.

1 Triumph Speed Twin Breitling (21)1 Triumph Speed Twin Breitling (5)1 Triumph Speed Twin Breitling (6)1 Triumph Speed Twin Breitling (8)1 Triumph Speed Twin Breitling (1)1 Triumph Speed Twin Breitling (2)1 Triumph Speed Twin Breitling (3)1 Triumph Speed Twin Breitling (20)1 Triumph Speed Twin Breitling (15)1 Triumph Speed Twin Breitling (17) 1 Triumph Speed Twin Breitling (13)1 Triumph Speed Twin Breitling (10)1 Triumph Speed Twin Breitling (16)1 Triumph Speed Twin Breitling (11)1 Triumph Speed Twin Breitling (12)1 Triumph Speed Twin Breitling (14)1 Triumph Speed Twin Breitling (18)1 Triumph Speed Twin Breitling (19)

Zdroj: Triumph MotorcyclesLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama