Reklama

Kawasaki ER-6n/6f: modernizace řady

Kawasaki pro letošní rok zrevidovala svou řadu ER. Obě verze označené 6n a 6f tak prošly výraznou modernizací a nejvíce potěší začínající jezdce.

Základem obou 200 kilogramů těžkých strojů je osvědčený řadový dvouválec o zdvihiovém objemu 649 ccm, který poskytuje slušný výkon 53 kW (72 koní) a 66 N.m točivého momentu. Není tedy problémem s oběma motocykly při jízdě po dálnici atakovat „dvoustovku“. Ceny obou Kawasaki jsou také velmi příznivé (175 000, resp. 189 000 Kč). Za 20 000 Kč lze obě varinaty navíc dovybavit protiblokovacím systémem ABS.

„Naháč“ ER-6n působí svým „sexy designem“ jako zcela odlišný motocykl a vnějším designem se blíží k modelové řadě Z. Také z hlediska praktičnosti je na tom nová ER-6n daleko lépe. Nový je zde rám, kyvná vidlice vyrobená z jiných profilů, zubaté brzdové kotouče, užší nádrž, nižší sedlo a naladění i uložení motoru. Kawasaki ER-6N tedy osloví zejména mladší motorkáře.

Kapotovaná verze ER-6f připomíná svými tvary spíše supersport a vzdáleně evokuje ninju. Je to také díky celokapotáži, která propůjčuje přední části motocyklu výrazně sportovní design, který nově obsahuje i výkonný dvojitý světlomet. Kapotáž navíc jezdce velmi dobře kryje. Provedení ER-6f přitom nabízí příjemný vzpřímený posaz, takže cestování na dlouhé vzdálenosti nebo každodenní používání pro jízdu do práce nemusí být únavné. Ve verzi ABS se tak jedná o cenově velmi atraktivní cestovní motorku a má naše sympatie.

er6f_styling111er6f_styling113er6f_styling114er6f_styling116er6f_styling117er6f_styling115Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama