Reklama

Aprilia Shiver 750 GT: s kapotou ještě lepší

Po dvou letech prodejů si Shiver vybojoval celkem rychle přední místa ve třídě nekapotovaných motocyklů. Může za to neotřelý design, výborné jízdní vlastnosti a zajímavá cena. Verze GT k tomu navíc přidává dobrou ochranu jezdce před větrem.

Za slušné peníze je zde hodně muziky. K finesám shiveru patří hliníkový rám a zadní kyvná vidlice, bezchybně pracující elektronicky ovládaný plyn, přední obrácená vidlice s radiálními brzdiči, kónická řidítka – prostě prvky, které z klasického naháče dělají tak trochu supersport. Právě proto patří Shiver v jízdních vlastnostech na samý vrchol třídy.

Také svou pohonnou jednotkou je Aprilia Shiver 750 jedinečná ve své třídě. Zde totiž nenajdete nikoho, kdo by nabízel kapalinou chlazený dvouválec se zdvihovým objemem 750 ccm, přičemž výhody vyššího zdvihového objemu využívá tento stroj ve prospěch mohutnějšího točivého momentu ve spodních astředních otáčkách. I verze GT (výkon 70 kW) má přepínač tří různých výkonových charakteristik motoru (Touring, Sport a Rain). celkem 189 kilogramů těžký motocykl tak dokáže uhánět až 210 km/h.

Letošní novinkou je polokapotovaná verze označená GT, která nabízí jezdci velmi dobrou ochranu před větrem. cena Aprilie Shiver 750 GT je na našem trhu vcelku příznivých 229 900 korun. K dispozici je také provedení s dvoukanálovým ABS, které je o 10 000 Kč dražší.

Aprilia ShiverAprilia Shiver 3Aprilia Shiver 4Aprilia Shiver 2Aprilia Shiver 6Aprilia Shiver 10Aprilia Shiver 8aprilia shiver GT 3Aprilia Shiver 7Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama