Reklama

Indian Scout 2025: s novým motorem SpeedPlus

Americká ikona a zároveň nejprodávanější model značky Indian Motorcycle, Scout, bude poháněna zcela novým vidlicovým dvouválcem SpeedPlus o zdvihovém objemu 1250 ccm s maximálním výkonem 82 kW. Na výběr máte z pěti modelů a doladit si jej můžete přesně podle vašeho gusta neboť v nabídce je více než 100 prvků příslušenství.

Nová generace vychází z původního modelu Indian Scout a nabízí se v pěti variantách, Bobber, Scout, Classic, Super Scout a Scout 101, má tři úrovně výbavy a více než stovku doplňků. Kromě typického svalnatého vzhledu, dostanete i špičkovou technologii a pohodlnou jízdní pozici, která vám zajistí dobré ovládání stroje a zároveň si tak budete moci vychutnat i sportovní styl jízdy. Bezpečnost během jízdy je zvýšena ABS, kontrolou trakce a na výběr budete mít z několika jízdních režimů, které si snadno změníte stiskem jediného tlačítka.

V přepracovaném ocelovém trubkovém rámu je usazeno zcela nové srdce, kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1250 ccm, SpeedPlus 1250, který vám nabídne maximální výkon 82 kW a točivý moment přes 109 Nm. Sedlo je ve výšce 680 mm, snadno tak z něj dosáhne na zem i pilot nebo pilotka menšího vzrůstu.

Nový Scout se záměrně nabízí v pěti modelech se třemi úrovněmi výbavy, aby maximálně pokryl poptávku od zákazníků. Minimalistický Scout Bobber ztělesňuje agresivní výraz a syrový výkon, a je vyjádřením stylu bobber. Z temných odstínů po celé délce motocyklu, krátkých blatníků a světelné rampy doslova vyzařuje jedinečný styl, který ještě více zvýrazňuje jednomístné sedlo, které zároveň poskytuje oporu při prudké akceleraci. Zadní tlumiče se zdvihem 51 mm vytváří nízkou stavbu. Zrcátka na koncích řídítek dodávají motocyklu ostrý vzhled.

1 Indian Scout Bobber 2025 (3)1 Indian Scout Bobber 2025 (2)1 Indian Scout Bobber 2025 (1)

Model Sport Scout je inspirovaný historií, ale upravený podle současné módy, dodává řadě Scout agresivnějšího ducha. Stylové leskle černé 150mm představce s frézovanými plochami jsou ve standardní výbavě, stejně jako frézované můstky vidlic a řídítka v custom stylu, která přispívají ke sportovní ergonomii a současně podtrhují agresivní styl i usnadňují ovladatelnost v ostrém jízdním tempu. Sportovní sedlo poskytuje lepší oporu zad a pohodlí při delší a svižnější jízdě. Malá kapotáž dodává modelu Sport Scout stylový vzhled přímo z výroby a zároveň poskytuje ochranu před větrem. Devatenáctipalcové přední kolo podtrhuje agresivní charakter modelu Sport Scout, jak z hlediska designu, tak obratnosti.

1 Indian Sport Scout 2025 (1)1 Indian Sport Scout 2025 (2)1 Indian Sport Scout 2025 (3)

Verze Scout Classic je příkladem toho, jak design inspirovaný historií může splňovat potřeby současného jezdce na cruiseru. Prémiový chrom, klasické rozšířené blatníky Indian Motorcycle a špičkový lak vzbudí rozruch na každé křižovatce. Vyplétané ráfky přispívají k nadčasovému stylu, zatímco nízko umístěné sedlo a uvolněná ergonomie umožňují snadnou jízdu v každé rychlosti.

1 Indian Sport Scout 2025 (3)1 Indian Sport Scout 2025 (2)1 Indian Sport Scout 2025 (1)

Univerzální model Super Scout má ve standardní výbavě boční brašny s rychlozapínáním, vyplétané ráfky, čelní plexištít a sedlo spolujezdce. Čelní plexištít se dá demontovat během několika sekund a změnit tak vzhled motocyklu, zatímco 76mm zdvih zadního odpružení zlepšuje pohodlí při delší jízdě. Chromované plochy a špičkový lak přispívají k nadčasovému stylu.

1 Indian Super Scout 2025 (1)1 Indian Super Scout 2025 (3)1 Indian Super Scout 2025 (2)

Indian Scout 101 se do historie zapsal jako jeden z nejmocnějších motocyklů, co byl kdy vyroben. Nyní má ambice stát se nejlepším modelem Scout, jaký kdy společnost Indian Motorcycle nabízela. S nastavitelnými zadními tlumiči, obrácenými nastavitelnými předními vidlicemi a dvěma kotoučovými brzdami Brembo je Scout 101 doslova prošpikovaný prémiovými komponenty. Prošívané jednomístné sedlo ve stylu gunfighter nabízí prvotřídní komfort. Stylové leskle černé 150mm představce s frézovanými prvky, frézované můstky vidlic a zrcátka na koncích řídítek, plaketa Scout 101, špičkový lak a exkluzivní grafika jsou důkazem propracovanosti do posledního detailu.

1 Indian 101 Scout 2025 (1)1 Indian 101 Scout 2025 (2)1 Indian 101 Scout 2025 (3)

Novinka je k dispozici se třemi úrovněmi technologické výbavy. Verze Standard začíná třemi modely se standardní výbavou:Classic, Bobber a Sport Scout. Každý z těchto modelů je standardně vybaven ABS, novým LED osvětlením a analogovým ukazatelem s nově přidaným palivoměrem a ukazatelem spotřeby paliva. Je volbou pro jezdce, kteří chtějí získat některý model ze zcela nové řady Scout za nižší cenu.

Výbava Limited přidává ke standardní výbavě prémiová loga a další jízdní technologie, jako je kontrola trakce, tempomat a tři jízdní režimy Sport, Standard a Tour. K dispozici je také USB port. Na výběr jsou modely Scout Classic Limited, Scout Bobber Limited a Sport Scout Limited.

Vrcholná výbava Limited +Tech nabízí kromě prvků výbavy Standard a Limited čtyřpalcový kulatý dotykový displej Indian Motorcycle se systémem Ride Command. Tento displej zahrnuje navigaci s možností plánování tras, volitelné zobrazení, jízdní statistiky a další funkce. Ve výbavě dostanete také bezklíčové zapalování. Výbava se standardně dodává k modelům Scout 101 a Super Scout, za příplatek je k dispozici pro modely Scout Classic, Scout Bobber a Sport Scout.

Na výběr máte více než 100 položek příslušenství, které vám umožní vytvořit 32 různých ergonomických kombinací. Díky doplňkům, od různých variant řídítek přes snížená a zvýšená sedla až po nožní ovladače, si můžete přizpůsobit svůj motocykl tak, aby odpovídal vaší výšce a oblíbené jízdní pozici. Využít také můžete nabídku ze čtyř předpřipravených kolekcí příslušenství, Overnighter, Commuter, Stealth a Open Road.

Kolekce Overnighter je přímo určená na středně a velmi dlouhé cesty a zajišťuje pohodlí na vícedenních výletech. Klíčovým doplňkem je nosič na blatník, který funguje jako praktická základna pro uchycení nezbytných věcí a dá se doplnit vinylovou brašnou. Rychle odnímatelný plexištít o výšce 500 mm vylepší styl i funkčnost motocyklu. Kolekce Commuter je ideální pro každodenní cesty. Sedlo Syndicate poskytuje ergonomickou podporu, zatímco adaptivní LED světlomet Pathfinder 145 mm zlepší viditelnost. V nabídce jsou také zrcátka Pinnacle, držák na telefon RAM X Grip, zvýšená či snížená řídítka a ovladače Mid Foot.

Kolekce Stealth je vybavena prémiovou sadou příslušenství, kouřové směrovky, 254mm představce řídítek, zrcátka Radial RS od společnosti Rizoma, boční brašny Bobber, černé páčky z kolekce Stealth a LED světlomet Scout Pathfinder. Kolekce Open Roads zahrnuje prémiové příslušenství určené ke zvýšení komfortu a funkčnosti při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Stylové ocelové přední rámy poskytují ochranu a umožňují montáž dalšího příslušenství. LED světla zlepšují viditelnost, zatímco nízká opěrka spolujezdce Syndicate a cestovní opěrka zvyšují komfort spolucestujícího. Plotny pro jezdce a spolujezdcezvyšují pohodlí a ovladatelnost, zatímco předstupačky umožní jezdci natáhnout si nohy při křižování nekonečných dálnic.

Zdroj: Indian MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama