Reklama

Triumph Tiger Explorer 1200

Triumph po viditelném úspěchu s „lehkým“ endurem Tiger 800/800XC začal zbrojit i v těžší váze. Kladivem na BMW R 1200 GS by měl být Triumph Tiger Explorer 1200.

Na designu nového anglického endura je patrný vliv právě jeho menšího bratra s označením Tiger 800, novinka ovšem staví víc na odiv své svaly. Jasnou známkou síly je nový třívalcový motor o zdvihovém objemu 1200 ccm a na první pohled vám jistě neunikne také nová kyvná vidlice s konstrukcí letmo uloženého zadního kola a kardanovým hřídelem. Spolehlivější pohon pro velké cestovní enduro nelze snad už ničím převratným vylepšit. Inspirace mnichovskou konkurencí je jasně zřetelná, ale příchuť je pořád ryze anglická a neupře se zde větší kreativnost po designové stránce.

Standardem by měl být systém ABS s možností vypnutí při jízdě na nezpevněných cestách a „ride-by-wire“ technologie elektronického plynu spolupracující s kontrolou trakce zadního kola. Trubkový rám z oceli nejenže vypadá dobře na pohled, ale s plně nastavitelným odpružením slibuje jistotu i při agresivnějším způsobu jízdy. K tomu jistě přispějí i kola z lehkých slitin, devatenáctipalcové kolo vpředu a sedmnáctipalcové vzadu. Na ostatní údaje a oficiální představení si musíme počkat. Mezinárodní výstava EICMA 2011 v Miláně, kde bude anglická novinka představena, už je za dveřmi.

triumphtriumphtriumphtriumphtriumphtriumphLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama