Reklama

KTM SX-E 3: elektrická kroska pro děti

Už i malí motokrosaři si budou moci osedlat elektricky poháněnou krosku. Malý model SX-E 3 tak rozšíří řady elektricky poháněných motocyklů E-Ride.

Pro oranžové není elektricky poháněná kroska žádným nováčkem, vždyť už je to téměř desetiletí, kdy poprvé představili model Freeride E. Ten postupně představili ve třech verzích, motokrosové E-SX, motardové E-SM a enduro E-XC. To poslední jmenované je také jediným, který zůstal v jejich nabídce doposud.

1 KTM SX-E 3 (1)1 KTM SX-E 3 (3)1 KTM SX-E 3 (2)

V KTM se poslední dobou zaměřují také na děti a budují v nich vztah ke značce již od samého začátku. Pořídit jim můžete jak odrážedla 12eDRIVE a 16eDRIVE, lišící se velikostí kol, tak i malou ostrou krosku 50 SX Factory Edition. No a jejich řady nyní rozšíří také elektrický model SX-E 3, který je tak nějak na půli cesty mezi odrážedlem a ostrou kroskou.

Novinka KTM SX-E 3 je takovou zmenšenou verzí 50 SX. V lehkém chrommolybdenovém rámu je usazen elektromotor s permanentními magnete s výkonem 2 kW a s maximálním výkonem 3,8 kW. Točivý moment je 10,5 newtonmetrů. Na výběr máte ze šesti motorových režimů, které se liší hodnotami výkonu a točivého momentu, tedy od snížených hodnot, až po režim číslo 6 s výše uvedenými maximálními hodnotami. Začít tak na tomto motocyklu může i dítko s minimem zkušeností a jak je bude postupně získávat, budete mu moci přidávat i na výkonu a krouťáku.

Battery-pack s hodnotou 648 Wh by měl vydržet pohánět motocykl dvě hodiny u začátečníků nebo 30 minut u těch jezdících na plný plyn. Dobití externí 900W nabíječkou na 80% zabere jen 35 minut, na 100% pak 70 minut. Pořídit si můžete i silnější battery-pack, který má o polovinu větší kapacitu baterie.

Podvozek tvoří komponenty od WP Xact, vpředu je obrácená 35mm vidlice se zdvihem 144 mm, vzadu je ke kyvné vidlici napřímo uchycený tlumič se zdvihem 133 mm. Vaše dítko se bude prohánět na desetipalcových kolech s vyplétanými ráfky a obutá na pneumatikách Maxxis MX-ST. O bezpečné zastavení se pak postarají kotoučové brzdy o průměru 160 mm vpředu i vzadu. Vaše děti rozhodně ocení i nastavení sedla do třech úrovní v rozmezí od 555 do 600 mm. Prodejní cena začíná na částce 109 tisíc korun.

1 KTM SX-E 3 (4)1 KTM SX-E 3 (5)1 KTM SX-E 3 (6)1 KTM SX-E 3 (7)1 KTM SX-E 3 (8)1 KTM SX-E 3 (9)

Zdroj: KTMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama