Ducati Multistrada D-air: více bezpečí pro jezdce
- Publikovno: 3.4.2014
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Dvě italské renomované firmy spojili své úsilí, které vyvrcholilo uvedením unikátního systému, který přináší jezdci vyšší míru pasivní bezpečnosti při pádu.
Od poloviny dubna bude na trhu dostupná Ducati Multistrada 1200 D-air, jenž přichází s tímto systémem vyvinutým firmou Dainese, který používá třeba Valetino Rossi.
D-Air systém znamená v podstatě zabudované airbagy v jezdcově bundě (nebo kombinéze) jezdce, které se umí samočinně aktivovat při pádu. Speciální bezpečnostní vaky totiž bezdrátově komunikují s čipem, jenž je součástí elektroniky Multistrady. Reakční doba nafouknutí airbagů je pouhých 45 milisekund. To opravdu může zachránit život nebo podstatně zmírnit zranění.
A co to všechno stojí? Samotná bunda má u Dainese cenu okolo čtyřiceti tisíc a za Multistradu dáte desetkrát tolik.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 3.4.2014
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
Další z rubriky
- 13.8. - MV Agusta Superveloce 1000 Ago: pocta Agostinimu
- 30.7. - Aprilia RS 125 GP 2025: replika závodního stroje
- 28.7. - Suzuki GSX-8T a GSX-8TT: neo-retro roadstery
- 23.7. - BMW R 1300 R Titan: stavba z BMW Motorrad
- 21.7. - Honda CUV e: 2025: elektrický skútr
- 15.7. - Triumph Scrambler 400 XC: anglická klasika