Reklama

Tinbot TB-RS1: německý elektromotocykl

Německá firma Tinbot Technology GmbH sídlící v Eschbornu u Frankfurtu nad Rýnem představila na veletrhu Intermot svůj nekapotovaný elektrický motocykl TB-RS1 s výkonem 47 koní a maximálním točivým momentem 90 newtonmetrů.

Výrobce chtěl do světa elektromotocyklů přinést stroj, který bude pohodlný, snadný na ovládání a připravený pro každodenní používání. Palubní počítač tvoří barevný TFT displej, který je dotykový. Veškeré osvětlení včetně ukazatelů změny směru jízdy je vybaveno LED technologií.

Motocykl poháněný elektromotorem o výkonu 35 kW, tedy přibližně 47 koní a maximální točivý moment 90 newtonmetrů, které rozhodně nebudou mít problém rozpohybovat a okamžitě zrychlit stroj o váze 183 kilogramů a to včetně baterií. Výkon a kroutící moment se na zadní kolo přenáší pomocí řemene.

1 Tinbot TB-RS1 elektromotocykl (1)1 Tinbot TB-RS1 elektromotocykl (2)

Motocykl je vybaven nabíječkou typu 2, která dokáže dobít Lithium-Iontovou baterii o výkonu 8,64 kWh za přibližně 5,5 až 6 hodin. Na plně nabitou baterii byste měli ujet 100 km při průměrné rychlosti 100 km/h nebo až 200 km při průměrné rychlosti 50 km/h. Maximální rychlost je 120 km/h.

Podvozek tvoří obrácená USD vidlice vpředu, vzadu je jeden tlumič. Sedmnáctipalcová kola jsou brzděna dvěma kotouči vpředu a jedním vzadu, nechybí tu ABS pro bezpečnější zastavení. V nabídce jsou tři barevná provedení, červená, šedá a modrá a prodejní cena by měla začínat na částce 10 990 eur, tedy přibližně 270 tisíc korun. Dostupný je však zatím pouze v Německu, Rakousku a v Itálii.

1 Tinbot TB-RS1 elektromotocykl (3)

Zdroj: Tinbot TechnologyLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama