Reklama

Honda EM1 e: prototyp elektrického mopedu

Už v létě příštího roku by měla Honda v Evropě představit svůj první elektrický skútr EM1 e:, který bude poháněný úsporným nabíjecím článkem Honda Mobile Power pack e:. Určený bude pro krátké přesuny po městě a měl by ujet až 40 kilometrů na jedno nabití.

První prototyp elektrického jednostopého stroje představila Honda jen pár týdnů poté, co vydala tiskové prohlášení o elektromobilitě, kdy chtějí do roku 2025 uvést celosvětově minimálně deset modelů elektrických motocyklů.

Zkratka „EM“ označuje elektrický moped. S ním by Hodna chtěla cílit na mladou generaci hledající snadný a zábavný městský dopravní prostředek. Jedná se o kompaktní stroj s plochou podlahou a uhlazeným designem, který zdůrazňuje jeho odlišnost a jedinečnou identitu v rámci modelové řady Honda. EM1 e: se skvěle hodí pro krátké přesuny po městě a pro efektivní, tiché a bezemisní cesty do práce nebo do školy.

K pohonu EM1 e: slouží jednotka Honda Mobile Power Pack e:, která byla navržena s důrazem na odolnost, spolehlivost a kvalitu. Na jedno nabití lze ujet více než 40 km, motocykl vydrží různé okolní teploty, podněty a vibrace. Jak název napovídá, MPP je vyměnitelná baterie, kterou lze z EM1 e: snadno vyjmout a doma ji pohodlně nabít.

1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (6)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (9)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (8)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (7)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (5)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (4)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (3)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (1)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (11)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (13)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (2)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (10)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (12)1 Honda EM1 e prototyp elektroskutr (14)

Zdroj: Honda Motor EuropeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama