Reklama

Ducati Multistrada V4 S Grand Tour 2024: cestování první třídou

Dvacet let, tak dlouho už je Multistrada na trhu. K tomuto výročí si nadělila speciální edici Grand Tour a to v jediném šedo-černém provedení s červenými detaily. Ve standardní nabídce bude mít přední a zadní radar, systém monitorování tlaku v pneumatikách, centrální stojan a plastové boční kufry ve stejné barvě jako motocykl.

Dvě desítky let patří Multistrada mezi stroje, které si pořizují cestovatelé kvůli jejímu pohodlí a v poslední době i kvůli bezpečnostním prvkům. Pro tento milník si Ducati připravila speciální edici Grand Tour modelu Multistrada V4 S, jejíž test si můžete přečíst zde. Už samotný název edice napovídá, že se bude jednat o verzi zaměřenou na pořádné cestovatele. Ve standardní výbavě bude mít kompletní radarový systém včetně adaptivního tempomatu a detekcí mrtvého úhlu. Nově bude vybavena systémem TPMS, který ukazuje tlak v pneumatikách a pro zlepšení viditelnosti v noci dostanete přídavná LED světla.

1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (13)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (18)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (8)

Boční plastové kufry o objemu 60 litrů mají stejné barevné provedení v šedo-černé barvě jako motocykl. Ve standardní výbavě je také centrální stojan, vyhřívané rukojeti, bezspojkové rychlořazení a vyhřívané sedlo pro jezdce i spolujezdce. Otevírání palivové nádrže je bezklíčové, stejně jako ovládání celého motocyklu. Ve výbavě budete mít přidané tepelné kryty ke kyvné vidlici a k podsedlovému rámu. Průduchy v boční kapotáži, které přivádějí vzduch na nohy se v případě potřeby dají uzavřít.

Z dobrodružné verze V4 Rally si převzala sedlo, které je přímo určené na dlouhé cesty a navíc má speciální grafiku vztahující se výhradně k tomuto dvacetiletému výročí. Přihrádka na telefon je odvětrávaná. Samozřejmostí je 6,5palcový plně barevný displej, který se dá propojit s vaším telefonem a zrcadlit z něj potřebné informace včetně barevné navigace. Multistrada je také vybavená funkcí automatického snížení motocyklu při zastavení nebo při jízdě velmi pomalou rychlostí, což ocení zejména jezdci menšího vzrůstu. Díky funkci Easy Lift, povolením tlumičů, snadněji zvednete motocykl z bočního stojanu.

Poháněná je motorem V4 Granturismo o zdvihovém objemu 1 158 ccm s výkonem 170 koní (125 kW) při 10 500 ot/min a maximálním točivým momentem 125 Nm při 8 750 ot/min. Motor je usazen v hliníkovém monokokovém rámu, ze stejného materiálu je také oboustranná kyvná vidlice, pomocný rám je z ocelových trubek.

Šestiosá inerciální jednotka Bosch řídí činnost náklonového ABS, čtyřech jízdních režimů, kontrolu trakce, systém proti zvedání předního kola, přisvěcování do zatáčky a systém podporující rozjezd do kopce. Komunikuje také s předním a zadním radarem a se semiaktivním podvozkem Marzocchi Ducati Skyhook Suspension Evolution, který díky funkci Autoleveling automaticky nastavuje výšku podvozku podle povrchu, po kterém zrovna jedete. Rozpozná také jestli jede sám nebo ve dvou a s kufry nebo bez. Zdvih je 170 až 180 mm.

1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (16)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (17)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (15)

Devatenáctipalcové přední a sedmnáctipalcové zadní kolo je obuto na pneumatikách Pirelli Scorpion Trail II. O jejich bezpečné zastavení se postarají čtyřpístkové radiální třmeny Brembo Stylema brzdící dva přední 330 mm kotouče. Díky absenci desmodromických rozvodů s řemeny se kontrola ventilových vůlí dělá až po 60 tisících kilometrech, pravidelní servisní interval pro měnění oleje je každých 15 tisíc kilometrů nebo po dvou letech.

1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (9)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (10)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (11)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (8)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (12)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (14)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (1)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (2)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (3)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (4)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (5)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (6)1 Ducati Multistrada V4 S Grand Tour (7)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama