Reklama

Royal Enfield Shotgun 650: dvouválcový cruiser

Na motocyklovém festivalu Motoverse v indickém státě Goa představil Royal Enfield nový cruiser Shotgun 650. Příliš mnoho informací k němu nesdělil, ale dá se předpokládat, že bude poháněný jejich stávajícím dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 648 ccm.

Představená novinka Stohgun650 vychází z konceptu SG650 Concept, který Royal Enfield představil před dvěma roky na veletrhu EICMA v Miláně. Je postaven na stejné platformě s dvouválcovým motorem jako stávající modely Super Meteor 650, Continental GT 650 a Interceptor 650. Ze zmíněným třech modelů se Shotgun nejvíce blíží Super Meteoru, jen mu dali novější a modernější formu.

1 Royal Enfield Shotgun 650 (1)1 Royal Enfield Shotgun 650 (4)

Cruiser Shotgun 650 je vkusnou kombinací nekapotovaného s motocyklem ve stylu bobber. Z dvoumístné verze snadno uděláte jednomístnou, stupačky jsou pro větší pohodlí jezdce umístěné uprostřed a nové tvary daly také palivové nádrži. Pozměněná je i přední maska kolem velkého kulatého světlometu. Motocykl je laděný do černé barvy, tyrkysově modré a doplněný o záblesky reflexní zelené barvy. Toto představené barevné schéma se však bude týkat jen 25 strojů, které byly nabízeny pouze návštěvníkům festivalu Motoverse a jak se dalo předpokládat, byly také velmi rychle rozprodány. Jaké budou barevné varianty se dozvíme až v příštím roce, kdy půjde Shotgun oficiálně do prodeje.

Výrobce zatím nesdělil příliš mnoho informací, ale můžeme předpokládat, že bude poháněný vzduchem chlazeným dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 648 ccm s maximálním výkonem 47 koní (34,6 kW) při 7250 ot/min a točivým momentem 52,3 Nm při 5650 ot/min. Z fotografií můžeme vyčíst, že má desetipaprsková kola o rozměrech 19 palců vpředu a 17 palců vzadu. Jsou brzděna jednokotoučovou brzdou s dvoupístkovým brzdičem. Podvozek je tvořen USD vidlicí a dvojicí tlumičů vzadu. Veškeré jízdní informace se vám budou zobrazovat na TFT přístrojovém panelu, který má jeden samostatný budík určený pro navigaci.

1 Royal Enfield Shotgun 650 (2)1 Royal Enfield Shotgun 650 (3)

Celková váha by se mohla pohybovat kolem 220 kilogramů a cena kolem 200 tisíc korun. Dá se předpokládat, že k němu bude i velké množství doplňků pro následnou další individualizaci. Ostatně, jak uvádí výrobce, k tomu je Shotgun 650 určen.

Zdroj: Royal EnfieldLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama