Reklama

Lexmoto Detroit 125: čínský Sportster

Tenhle sympatický malý křižník od Lexmoto vypadá jako malá kopie modelu Sportster 883 od amerického Harley-Davidson. Není však tak silný, je poháněn jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 125 ccm, je lehký a podstatně levnější než jeho vzor.

To, že je model Detroit podobný Sportsteru 883 není zas až taková náhoda. Značka Lexmoto byla založena v roce 2007, sídlí v Devonu a patří do čínské skupiny Zongshen Group, která již několik let spolupracuje jak s Harley-Davidson, tak i s koncernem Piaggio Group. Zaměřují se však na maloobjemové motocykly o objemech 50 nebo 125 kubíků, jejich vzhled je převážně v retro stylu a zejména na britském ostrově patří mezi úspěšné prodejce.

1 Lexmoto Detroit (2)1 Lexmoto Detroit (1)1 Lexmoto Detroit (4)

Malý cruiser od Lexmota se nechal inspirovat americkými motocykly z 80. let a také proto mu dali jméno Detroit. Je poháněný vzduchem chlazeným jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 125 ccm, produkující výkon 9,4 koní. Kroutící moment 9 Nm je přes šestistupňovou převodovku posílán řetězem na zadní kolo. Jeho maximální rychlost je 105 km/h.

Lexmoto má aktuálně ve své nabídce 12 různých modelů a Detroit z nich vyčnívá svým vlastním stylem s nízko posazeným sedlem, které je ve výšce 720 mm a s širokými a vysoko uchycenými řídítky. Jeho proporce jsou však štíhlé s typickou nádrží ve tvaru buráku a může se chlubit i jeho malou pohotovostní hmotností, která je 141 kilogramů. Proto je přímo předurčen k tomu, aby si jej pořizovali začínající jezdci, nebo ti, kteří jezdí jen občas.

1 Lexmoto Detroit (6)1 Lexmoto Detroit (5)1 Lexmoto Detroit (3)

Podvozek je stará klasika, trubkový rám s dvěma tlumiči vzadu a s klasickou vidlicí vpředu. Displej je tvořen analogovým rychloměrem s malým LCD digitálním panelem, kde se zobrazují veškeré další informace. Přední kolo má 18 palců, zadní 15. Na výběr je ze dvou barevných provedeních, černé nebo červené s kontrastním pruhem. Cena začíná na částce 2900 britských liber, tedy nějakých 82 tisíc korun. Dostupný je však pouze na anglickém trhu.

Zdroj: LexmotoLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama