Reklama

Harley-Davidson Sportster S: nová generace

Nejenom nová generace, ale klidně bychom mohli říct, že se jedná o zcela nový model, který představil americký výrobce. Oblíbený sportovní motocykl Sporster S totiž prošel totální proměnou, včetně nového motoru Revolution Max 1250T V-Twin.

Nová generace modelu Sportster S v sobě spojuje razantní sílu a moderní technologie. Srdcem tohoto stroje je kapalinou chlazený motor Revolution Max 1250T V-Twin o výkonu 121 koní (90 kW) při 7500 otáčkách a maximálním točivém momentu 127 Nm při 6000 otáčkách. Je naladěný na silný zátah od nejnižších otáček s plochou křivkou točivého momentu v celém rozsahu – výkon motoru přináší silnou akceleraci od rozjezdu v celém středním rozsahu otáček. Kvůli minimalizaci celkové hmotnosti motocyklu je motor nosnou součástí štíhlého rámu, který je vyrobený z lehkých materiálů a v kombinaci se špičkovým odpružením se z ze Sportsteru S stává obratný a velmi živelný stroj, který bude zárukou svižné a zábavné jízdy.

1 Harley Davidson Sportster S 2021 (6)1 Harley Davidson Sportster S 2021 (7)1 Harley Davidson Sportster S 2021 (2)

Z profilu vypadá novinka jako přikrčená šelma. Palivová nádrž a zadní rám obklopují motor, který je výrazným středobodem celého motocyklu. Masivní přední pneumatika navazuje na klasický styl bobber, zadní část, vysoko umístěné koncovky výfuků a štíhlé jednomístné sedlo se zase inspirovaly tvarem flat-trackového modelu Harley-Davidson XR750. Silná obrácená vidlice a široké pneumatiky evokují výkonný sportovní motocykl.

Pohonná jednotka je zvýrazněná povrchovým zpracováním Chocolate Satin na odlehčených magnéziových krytech motoru. Textury, barvy, povrchové zpracování a detaily byly zvoleny tak, aby model Sportster S vypadal jako výstavní custom, který se jen náhodou ocitl zaparkovaný v garáži svého majitele. Využití lehkých materiálů pomáhá dosáhnout optimální poměr síly a váhy. Motocykl tak s plnou nádrží a připravený k jízdě váží pouhých 227,7 kg. Vysoko vyvedené výfuky typu 2-1-2 jsou naladěné na sytý a příjemný nízkofrekvenční tón.

Novinka je vybavena špičkovou elektronickou výbavou. Tři předprogramované volitelné jízdní režimy (Sport, Road a Rain) elektronicky ovládají výkonové charakteristiky motocyklu. Dva režimy Custom vám umožňují naladit si motocykl podle vašich potřeb. Systémy Cornering Rider Safety Enhancements by Harley-Davidson mají za úkol dávat jezdci větší jistotu v nepříznivých podmínkách a pomáhají mu bezpečně zvládnout neočekávané situace. Tyto technologie pomáhají přizpůsobit výkon motocyklu podle dostupné trakce při akceleraci, deceleraci a brzdění při jízdě rovně i v zatáčkách.

Kulatý čtyřpalcový displej TFT zobrazuje všechny údaje a funkce infotainmentu z mobilního zařízení jezdce s podporou Bluetooth, včetně navigace a přenosu telefonních hovorů a hudby pomocí náhlavní sady do přilby, s podporou aplikace Harley-Davidson App. LED osvětlení zahrnuje světlomet Daymaker Signature, s rovnoměrným kuželem světla bez jakýchkoli rušivých mezer. Světlomet má výrazný oválný tvar, který posiluje elegantní design přední části a jednoznačně podle něj poznáte, že se jedná o model Sportster S.

1 Harley Davidson Sportster S 2021 (1)1 Harley Davidson Sportster S 2021 (3)1 Harley Davidson Sportster S 2021 (5)

Podvozek je tvořen plně nastavitelným předním a zadním odpružením Showa s obrácenou kazetovou vidlicí 43 mm a zadními tlumiči Piggyback s oddělenými olejovými nádržkami. Zadní odpružení využívá snadné hydraulické nastavení předpětí pomocí ovladače na levé straně motocyklu. Lehká litá kola se střídavým pětipaprskovým designem jsou obutá do pneumatik Dunlop/Harley-Davidson Series GT503. Kvalitní brzdiče Brembo zaručují dokonalou odezvu brzd a vysoký výkon. Přední brzda používá brzdový kotouč o průměru 320 mm a nový radiální čtyřpístkový brzdič Brembo monoblock. Zadní brzda má dvoupístkový brzdič Brembo a kotouč o průměru 260 mm.

Sportster S se vyznačuje agresivní jízdní pozicí jezdce díky nízko umístěným řídítkům a středové poloze nohou jezdce. Výška nezatíženého sedla je 752 mm, takže většina jezdců po zastavení snadno dosáhne na zem. Páčky brzdy a spojky jsou nastavitelné. Součástí standardní výbavy je tempomat a systém zabezpečení se sledováním přiblížení. Objem palivové nádrže je 11,7 litrů.

Jako model 2021 v nabídce motocyklů Harley-Davidson dorazí nový Sportster S k dealerům již letos na podzim s doporučenou základní cenou 15 367 Eur (včetně DPH). K dostání bude ve třech barevných variantách: Vivid Black, Stone Washed White Pearl a Midnight Crimson.

1 Harley Davidson Sportster S 2021 (10)1 Harley Davidson Sportster S 2021 (8)1 Harley Davidson Sportster S 2021 (9)

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama