Reklama

Harley-Davidson LiveWire 2019: známe cenu i dojezd na plnou baterii

Harley-Davidson zveřejnil kompletní technické údaje, specifikaci konektivity a také prodejní cenu u jejich prvního elektrického motocyklu LiveWire. Do prodeje se dostane ve druhé polovině letošního roku.

Asi žádný jiný motocykl amerického výrobce neměl takovou pozornost, jako jeho první stroj na čistě elektrický pohon. Má jedinečný design, disponuje úžasným zrychlením, výbornou ovladatelností, špičkovými materiály a také kompletní sadou elektronických asistentů pro bezpečnou jízdu. Některé informace o něm už výrobce zveřejnil na podzim loňského roku, ale ty nejzásadnější si nechal až nyní.

1 Harley Davidson LiveWire 2019 (7)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (5)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (1)

Motocykl LiveWire přináší pro značku Harley-Davidson zajímavou kombinaci výkonu a nových technologií. Díky jednoduchému ovládání jej mohou řídit i začínající jezdce. Disponuje ohromujícím zrychlením z 0 na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy. Okamžitý příval výkonu elektrického motoru H-D Revelation dokáže nabídnout 100 procent jmenovitého točivého momentu ihned po otočení rukojetí plynu. 100 procent síly je k dispozici stále a za každé situace.

jednoduché ovládání „twist-and-go“. Elektrický motor nepotřebuje spojku ani řazení převodových stupňů, takže podstatně zjednodušuje ovládání pro začínající jezdce, prostě jednoduše otočíte plynovou rukojetí a jedete. Oceníte brzdný účinek rekuperačního režimu, který ukládá energii zpět do baterie. To je vhodné zvláště při častých rozjezdech a brzdění při jízdě v městském provozu.

1 Harley Davidson LiveWire 2019 (3)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (2)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (6)

Motocykl LiveWire je vybaven funkcí H-D Connect, která dokáže spárovat jezdce s jeho motocyklem prostřednictvím jednotky Telematics Control Unit a cloudových služeb využívajících nejnovější verzi aplikace Harley-Davidson App. Díky této technologii je LiveWire prvním sériově vyráběným elektrickým motocyklem s plnou mobilní konektivitou v Severní Americe. Pomocí funkce H-D Connect jsou sledována potřebná data, která jsou přenášena do aplikace a poskytují jezdci prostřednictvím mobilního telefonu informace o stavu motocyklu. Zahrnují údaj o nabití baterie a dojezdu ve všech oblastech s pokrytím mobilním signálem. To jezdci umožňuje na dálku zkontrolovat stav nabíjení včetně úrovně energie a zbývající doby do plného nabití. Jezdec snadno najde nabíjecí stanici díky integrovanému vyhledávači v aplikaci H-D App.

Služba H-D Connect vám zobrazí také pozici zaparkovaného motocyklu LiveWire a v případě manipulace se strojem či při jeho pohybu může zaslat výstrahu na telefon jezdce. Příjemnou jistotu poskytne také sledování motocyklu pomocí GPS v případě jeho odcizení. Aplikace H-D App také zašle jezdci připomínky týkající se blížícího se servisu a další upozornění na péči o vozidlo.

1 Harley Davidson LiveWire 2019 (4)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (10)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (11)

Motocykl dokáže na jedno nabití baterie najet odhadem 177 km po městských komunikacích. Podvozek byl navržen pro obratné a jisté ovládání v ulicích velkoměst i zábavné svezení na zatáčkovitých silnicích. Elektrická pohonná jednotka H-D Revelation je usazená nízko v motocyklu, aby se snížilo celkové těžiště a zlepšila se ovladatelnost za jízdy i snadné držení po zastavení.

Abyste nepřišli o zážitek z charakteristických dunivých zvuků, linoucích se z koncovek cruiserů amerického výrobce, i LiveWire je konstruován tak, aby při akceleraci a narůstání rychlosti vydával nový charakteristický zvuk. Je tak jedinečný, že jej okamžitě rozeznáte od ostatních. Tento model využívá špičkové technologie, standardně je vybaven systémem Electronic Chassis Control s funkcí ABS s možností aktivace v náklonu a kontrolou trakce.

Motocykl LiveWire přijde do prodeje v roce 2019 a jeho cena bude 27 860 EUR bez DPH, tedy přibližně 715 tisíc korun bez DPH.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama