Reklama

Harley-Davidson bude odhalovat nový model, co by to mohlo být?

Do nového roku bude značka Harley-Davidson vstupovat s celosvětovou premiérou nového motocyklu. Již 26.ledna 2022 se dozvíme, o jaký model rozšíří svoji nabídku. Co by to však mohlo být za motocykl?

Rozhodně by to měl být další z modelů, který by firmě Harley-Davidson napomohl k návratu do ziskových čísel, stejně tak, jako se tomu děje díky dvěma vloni odhaleným novinkám, Pan America 1250 a Sportster S 1250. Zejména sázka na první z nich, byla velkým riskem pro firmu, která měla ve své nabídce primárně cruisery. Dnes však můžeme říct, že se jim tento odvážný krok vyplatil a cestovní enduro Pan America patří mezi nejprodávanější modely této značky.

1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (11)1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (12)1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (14)

Revoluční byl i nový model Sportster S 1250, se kterým se navrátili ke svým cruiserovským kořenům a který je postavený na zcela nové platformě. Ta bude do budoucna základním stavebním kamenem pro další modely a podle mě by na ní mohl být postaven i přicházející premiérový stroj. Jediné co o něm víme je, že se představí 26.ledna a doprovází jej slogan „Dále, rychleji“. Takže vlastně téměř nic.

Můžeme spekulovat že slovo „dále“ (further) by mohlo znamenat něco ve smyslu cestování na dlouhých trasách a tím pádem by to mohla být třeba ryze cestovní verze motocyklu Pan America. Potvrzovalo by to i druhé slovo „rychlejší“ (faster), protože s motorem Revolution Max o zdvihovém objemu 1250 ccm by rozhodně rychlý byl.

2 Harley Davidson Bronx (5)2 Harley Davidson Bronx (6)2 Harley Davidson Bronx (2)

Na druhou stranu sportovní model je i Sportster S a nabízí se i jeho další varianta laděná více do cestovnější verze. A vlastně, proč by to nemohl být i před lety představený koncept streetfighteru Bronx? O něm sice HD tvrdilo, že tento projekt prozatím „uspali“, ale nikdy neřekli, že je mu definitivní konec. Takže?

Harley Davidson premiera

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama