Reklama

KTM 990 RC R: prototyp sportovního silničního motocyklu

Je to už více než patnáct let, kdy KTM naposledy vyrobila sportovní silniční motocykl. To však neznamená, že by na ně zanevřeli. Vždyť jenom v seriálu MotoGP získali poslední dobou několik vítězství a umístění na stupních vítězů. Zkušenosti z těchto šampionátů chtějí přenést do nového sportovního motocyklu KTM 990RC R.

Ducati Monster: limitovaná edice Ayrton Senna

Ayrton Senna byl nejenom jeden z nejlepších a nejslavnějších jezdců Formule 1, ale také skvělý a vášnivý motorkář, jezdící na motocyklu italské značky Ducati. Limitovaná edice modelu Monster byla inspirována typickou barvou helmy brazilského jezdce a vyrobeno bude pouhých 341 kusů.

Test Kymco CV3 550i ABS vs. AK 550i ABS Premium: dvě nebo tři kola?

Mají společné srdce, ale liší se počtem kol. Můžete si vybrat, jestli si zvolíte klasický jednostopý skútr nebo raději sáhnete po stabilnější tříkolce. Oba dva se řadí mezi maxiskútry a svým sportovním designem jasně říkají, že budou svižnějšími společníky. Pro který se však rozhodnout?

Oruga Unitrack: první elektrický monotrack

Až jednou nastane apokalyptická doba, tak v ní zcela určitě najde místo tento jednostopý prapodivný stroj od lotyšské firmy Oruga. Ti o něm tvrdí, že je to první terénní elektrický monotrack na světě a do výrobu bude uveden už v příštím roce.

Test Cardo Packtalk Edge: interkom se skvělým zvukem

Pokud trávíte na cestách velké množství času v sedle motocyklu, interkom by pro vás mohl být zajímavým doplňkem. Umí vás propojit s vaším spolujezdcem nebo s ostatními kamarády motorkáři, se kterými jste se vydali na projížďku. Můžete vyřizovat telefonní hovory a spojit jej můžete pomocí Bluetooth s navigací, chytrým telefonem, hudebním přehrávačem nebo s integrovaným rádiem s RDS.

Mash Scrambler 50: retro scrambler pro začátečníky

Malá francouzská firma Mash Motorcycles představila svoji novinku, čtyřtaktní vzduchem chlazený motocykl s názvem Scrambler 50. Má pouze čtyřstupňovou převodovku, ale mají k tomu svůj důvod. S tímto modelem totiž přímo cílí na mladé začínající jezdce, kteří s ním mohou sbírat své první zkušenosti s jízdou na motocyklu.

Indian Scout 2025: s novým motorem SpeedPlus

Americká ikona a zároveň nejprodávanější model značky Indian Motorcycle, Scout, bude poháněna zcela novým vidlicovým dvouválcem SpeedPlus o zdvihovém objemu 1250 ccm s maximálním výkonem 82 kW. Na výběr máte z pěti modelů a doladit si jej můžete přesně podle vašeho gusta neboť v nabídce je více než 100 prvků příslušenství.

Test Yamaha Niken GT: Všechno na Mars!

Stačí jeden jediný pohled na tříkolového Nikena a vy máte najednou pocit, jako byste se ocitli na jiné planetě a vedle vás stálo kosmické vozidlo. Vozidlo patřící do světa science fiction a ne na naše silnice. Jak se to vlastně řídí? Jak funguje dvojité zavěšení předních kol? Je to vůbec ještě motorka? Pro koho je určená?


Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama