CEV: První vítězství Remyho Gardnera, West nebodoval

Třetí závodní víkend španělského šampionátu CEV se konal v Barceloně a dominoval zde v MSJ-Moto3 dvakrát Lorenzo Dalla Porta. Závody kubatury ME-Moto2 vyhráli Ricky Cardus a Remy Gardner. Anthony West nezískal v Moto2 ani jeden bod.

Po tragické havárii Luise Saloma při GP Barcelona minulý víkend jeli i jezdci CEV pozměněný layout okruhu, tedy se šikanou z F1.

První závod MSJ vyhrál Lorenzo Dalla Porta z týmu Laglisse na motocyklu Husqvarna. Druhý byl odmávnut Pole-Setter Alonso Lopez se ztrátou 1,976 sec. Mimochodem: V Mugellu nahradil Dalla Porta zraněného Philippa Öttla v MS-Moto3 za tým Schedl GP Racing a dojel v Top-15.

V Barceloně projeli cílem za Dalla Portou jako druhý Alonso Lopez, a dále Ayumi Sasaki, Jaume Masia, Albert Arenas a Makar Yurchenko. Jezdec z Grand Prix John McPhee z týmu Peugeot MC Saxoprint obsadil s motocyklem Peugeot vybaveným novou převodovkou Mahindra až P11.

FIM CEV Moto3 Junior World Championship 2016 - Circuit de Barcelona-Catalunya - závod 1

01- Lorenzo Dalla Porta – LaGlisse Academy – Husqvarna FR 250 GP – 10 kol za 19:19.097
10- Yari Montella – Sic 58 Squadra Corse – Honda NSF250RW – +10.644

Lídr šampionátu Marcos Ramirez z týmu Leopard havaroval ve druhém závodě Moto3 a trefil ho ještě jeho motocykl KTM. Závod byl přerušen vyvěšením červených vlajek ve 14. ze 16. kol. Ramirez se nacházel v bezvědomí a byl transportován do Medical Center. Jako konečný výsledek bylo uznáno následující pořadí o kolo dříve: Vítězem byl prohlášen Lorenzo Dalla Porta, za ním se umístili Tony Arbolino (Honda), Albert Arenas (Mahindra), Ayumu Sasaki (Honda) a Raul Fernandez (Husqvarna). John McPhee se umístil s motocyklem Peugeot na P14.

FIM CEV Moto3 Junior World Championship 2016 - Circuit de Barcelona-Catalunya, závod 2

10- Stefano Manzi – Mahindra Aspar Junior Team – Mahindra MGP3O - +12.398

V celkovém pořadí nyní vede Lorenzo Dalla Porta se ziskem 118 bodů, se ztrátou 22 bodů je druhý Marcos Ramirez, 54 bodů ztrácí Kaito Toba, který závodí rovněž v Red Bull Rookies Cupu. Čtvrtý je Alonso Lopez a Top-5 kompletuje Ayumu Sasaki, tedy další jezdec ze seriálu Red Bull Rookie.

10- Makar Yurchenko – Procercasa 42Motorsport – KTM RC 250 GP – 41

Remy Gardner, který 2015 bez úspěchu závodil s motocyklem Mahindra v MS-Moto3, oslavil v Barceloně své první vítězství v ME-Moto2. První dnešní závod vyhrál Ricky Cardus.

První závod ME-Moto2 v Barceloně vyhrál bývalý pilot Grand Prix Ricky Cardus s motocyklem Transfiormers týmu Promoto Sport, stupně vítězů doplnili Eric Granado a Polesetter Tetsuta Nagashima z Ajo Motorsport Academy, čtvrtý byl odmávnut Augusto Fernandez. Ana Carrasco obsadila P18.

Dvojnásobný vítěz GP Anthony West, který zde závodí za tým Remus Racing Team by Fritze Tuning, cílovou šachovnici neviděl, stejně jako Remy Gardner.

FIM CEV Moto2 European Championship 2016 - Circuit de Barcelona-Catalunya závod 1

01- Ricky Cardus – Promoto Sport – TransFIORmers Moto2 – 17 kol za 31:44.92
02- Eric Granado – Promoracing – KALEX Moto2 – + 0.472
03- Tetsuta Nagashima – Ajo Motorsport Academy – KALEX Moto2 – + 1.020
04- Augusto Fernandez – TargoBank CNS Motorsport – Tech 3 Mistral 610 – + 12.099
05- Iker Lecuona – Race Experience – KALEX Moto2 – + 19.569
06- Gabriele Ruju – TargoBank CNS Motorsport – Tech 3 Mistral 610 – + 30.698
07- Jayson Uribe – AGR Team – KALEX Moto2 – + 32.585
08- Sena Yamada – Team Nobby H43 Honda – KALEX Moto2 – + 38.174
09- Max Enderlein – Stratos dVRacing – KALEX Moto2 – + 45.102
10- Samuele Cavalieri – Team Stylobike – KALEX Moto2 – + 45.321

Ve druhém závodě Moto2 dominoval Remy Gardner, tedy syn mistra světa 500-ccm z roku 1987 Wayneho Gardnera, za ním se ztrátou 2,5 sec byl odmávnut Ricky Cardus a následovali Steven Odendaal, Tetsuta Nagashima, Eric Granado Iker Lecuona. Anthony West dokončil závod na P19, takže ani tentokrát nedokázal s motocyklem FTR bodovat, přičemž vloni se umístil při svém hostování ve stejném týmu a se stejným motocyklem v Jerezu v Top-6.

FIM CEV Moto2 European Championship 2016 - Circuit de Barcelona-Catalunya, závod 2

10- Gabriele Ruju – TargoBank CNS Motorsport – Tech 3 Mistral 610 – +31.978

V celkovém pořadí vede i nadále Steven Odendaal se ziskem 111 bodů, následují Alan Techer (72), Eric Granado (66) a Tetsuta Nagashima (65). Remy Gardner má na svém kontě 39 bodů a je celkově sedmý.