Závod MSJ v Le Mans vyhrál Dalla Porta

Lorenzo Dalla Porta (ITA-Husqvarna) vyhrál třetí letošní závod FIM CEV Repsol Moto3 Junior World Championshipu, který se jel na okruhu v Le Mans. Na stupních vítězů ho doplnili Kaito Toba (JPN-Honda) a Stefano Manzi (ITA-Mahindra).

Dalla Porta měl původně startovat v MS-Moto3, ovšem jeho tým se dostal do finančních problémů a tak se Ital musel spokojit účastí v juniorském mistrovství světa. Zde ovšem slavil ve Francii hattrick, po zisku Pole Position vyhrál i sobotní závod a během něho zajel také nejrychlejší kolo.

Za trojicí na pódiu se dále umístili Marcos Ramírez (ITA-KTM), Dennis Foggia (ITA-KTM), Jeremy Alcoba (SPA-Honda), Nakarin Atiratphuvapat (THA-Honda), Kazuki Masaki (JPN-Honda), Raul Fernandez (SPA-Husqvarna) a Top-10 dokompletoval Ayumu Sasaki (JPN-Honda).

V šampionátu Moto3 Junior World Championship vede po třech odjetých závodech Marcos Ramírez (SPA-KTM) se ziskem 58 bodů. Druhý je Dalla Porta (ITA-Husqvarna), který ztrácí 6 bodů a třetí Toba (JPN-Honda) o další bod za ním.