Reklama

Triumph Rocket III Streamliner chce zaútočit na rekord v Bonneville

Triumph chce navázat na své úspěchy v držení nejvyšších rychlostních rekordů. A za řídítky bude na konci srpna sedět Guy Martin.

Anglická značka má docela bohatou historii překonávání rychlostních rekordů v jednostopé kategorii. Mezi lety 1955 a 1970 dokonce kralovala světovým rekordním tabulkám s nejrychlejším motocyklem planety. Aktuálně však drží tento titul tým Top Oil-Ack Attack, konkrétně speciál vybavený motorem od Suzuki. Ten zvládl na solné pláni u Bonneville v před pěti lety dosáhnout rychlostního maxima 605,7 km/h.

Ještě rychleji chce letos mezi 24. a 27. srpnem jet Triumph Rocket III Streamliner, který žene vpřed dvojice tříválcových motorů o objemu 2,3 litru, převzatých z cruiseru Rocket III. Oba motory jsou samozřejmě přeplňovány, běží na metanol a dohromady poskytují anglickému speciálu největší výkon tisíc koní. Při pohledu na stroj určitě zaujme i jeho výjimečná aerodynamika. Zásluhou kevlarového monokoku, jenž je kompletně zakrytován pro co nejlepší proudění vzduchu, se bude i v rychlostech nad 600 km/h motocykl zuby nehty držet při zemi.

Vše bude mít v rukou Guy Martin, což je zkušený jezdec Tourist Trophy. Jeho cílem je překonat měřenou míli průměrnou rychlostí přes 643 km/h (400 mph/h). Takže držíme palce, ať to vyjde. 1 Triumph Rocket Streamliner Bonneville111 Triumph Rocket Streamliner Bonneville121 Triumph Rocket Streamliner Bonneville131 Triumph Rocket Streamliner Bonneville141 Triumph Rocket Streamliner Bonneville151 Triumph Rocket Streamliner Bonneville161 Triumph Rocket Streamliner Bonneville171 Triumph Rocket Streamliner Bonneville011 Triumph Rocket Streamliner Bonneville021 Triumph Rocket Streamliner Bonneville031 Triumph Rocket Streamliner Bonneville041 Triumph Rocket Streamliner Bonneville051 Triumph Rocket Streamliner Bonneville061 Triumph Rocket Streamliner Bonneville071 Triumph Rocket Streamliner Bonneville081 Triumph Rocket Streamliner Bonneville091 Triumph Rocket Streamliner Bonneville10Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama