Reklama

Roadracing: Macau GP 2010

Roadracing - atraktivní okruhová klání s velkým nábojem adrenalinu ukončí tento víkend svojí sezónu 2010 tradičním a exotickým závodem Macau Grand Prix. Na startovní rošt se postaví i náš český zástupce Michal „Indi“ Dokoupil.

Betonová džungle a skrz ní vinoucí se asfaltový had obehnaný kilometry svodidel - to je v rychlosti nejstručnější charakteristika tohoto zajímavého okruhu, nad kterým vlaje čínská zástava. Jinak je toto místo všeobecně známé jako Las Vegas v čínském podání.

Nemusím asi připomínat fakt, že trať každého roadracingového podniku se odehrává na běžných komunikacích, kde mimo tyto závody probíhá normální provoz. Jinak tomu není ani zde. Pokud pomineme klání automobilů, kdy se celkově jedná o 57 ročník Macau GP, tak pneumatiky motocyklů zde zanechávají své černé viditelné stopy pravidelně už 44 let. Indy Dokoupil se zde představí poprvé a podle jeho slov to nebyla zrovna jednoduchá záležitost se sem dostat. A nejde jen o otázku financí či organizace, Macau GP je prostě podnikem pro nejlepší vybrané jezdce a už svou odlišností od ostatních přírodních okruhů to každý bere jako exkluzivní záležitost. Jen na připomenutí, Michal Dokoupil má za sebou už pár viditelných úspěchů jak na našich přírodních okruzích, tak i v ostrovních seriálech roadracingu včetně legendární TT Man. Právě na okruzích v Anglii a Irsku se těší velké pozornosti a uznání díky svým výkonům a proto se není co divit, že v Macau GP bude startovat pod taktovkou britského týmu East Coast Racing v sedle Yamahy R1. Indiho čekají volné tréninky a páteční kvalifikace, sobotní závod na 15 kol vypukne v 15.15 hodin místního času (posun +7 hod. proti SEČ). Přejeme hodně štěstí!

Foto: CGPM macaumacaumacaumacaumacaumacaumacaumacaumacaumacauLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama