Reklama

Moto Guzzi bude slavit v Mandellu del Lario

Všichni fanoušci italské značky Moto Guzzi již netrpělivě vyhlížejí druhý zářijový víkend, kdy se jim po roce znovu otevře brána na via Parodi, aby se mohli podívat do továrny v Mandello del Lario.

Od pátku 12. září až do neděle 14. září na vás čeká jedinečná příležitost prožít krásný víkend na březích jezera Lago di Como. Budou to pro vás dny plné cestování, poznávání a společné vášně pro italské motocykly.

V letošním roce připravila značka Moto Guzzi v rámci dnů otevřených dveří program plný aktivit, organizované prohlídky montážní linky a motorárny, otevřené muzeum, obchod s propagačními předměty, značkovým oblečením a knihami o historii značky a především také možnost otestovat motocykly z široké nabídky aktuální modelové řady, výkonnou a mohutnou Californii 1400 (obě verze Touring a Custom), všechny tři verze současného bestselleru Moto Guzzi V7 (V7 Stone, V7 Special a V7 Racer), skvělý víceúčelový adventure model Stelvio 1200 a jedinečné Griso, inspirující a osobitý naháč.

Továrna Moto Guzzi v Mandellu del Lario je symbolické a slavné místo italské motoristické historie. Motocykly s jedinečným charakterem se zde vyrábějí nepřetržitě již od roku 1921. Je to místo s bohatou minulostí, kde se zrodily legendy pod jmény Falcone, Galletto, V7, sportovní Le Mans a Imola, až po současnou řadu nových a technologicky vyspělých motocyklů V7 a California 1400. A právě zde se zrodily v minulosti i závodní speciály Moto Guzzi, schopné dominovat v nejkrásnějších letech motocyklových závodů, přičemž získaly 15 mistrovských titulů (8 jezdeckých a 7 značkových) v Mistrovství světa.

Testovací jízdy
Málokdo vynechá jedinečnou příležitost vyzkoušet si aktuální modely přímo tady v místě svého vzniku, na nádherných silnicích podél jezera Lago di Como. Testovací jízdy budou organizovány v sobotu a v neděli od 10:00 do 17:30, se zahájením registrací od 9:30 hodin. Pro účastníky jízd bude k dispozici Moto Guzzi „lounche“, komfortní zóna v duchu značky, kde mohou počkat na svou jízdu a pak porovnat své poznatky s ostatními po návratu.

Muzeum Moto Guzzi
pátek 11.září: 15:00 - 18:00 hodin
sobota 12.září: 9:30 - 18:00 hodin
neděle 13.září: 9:30 - 18:00 hodin
Muzeum obsahuje více než 150 modelů, které tvoří historii značky, představuje mimořádnou cestu zpátky ke kořenům legendy. Tovární a závodní motocykly, prototypy a motory jsou doprovázeny výjimečnou sbírkou dosud nepublikovaných fotografií a dokumentů, které vyprávějí historii jedné z nejvznešenějších značek v globálním motocyklovém světě.

Motorárna
Místo, kde jsou manuálně montovány a sestavovány legendární dvouválcové motory jeden po druhém. Zde se také zrodil jedinečný motor, který odlišuje Moto Guzzi v globálním světě od veškeré konkurence.

Montážní linky
Zde se rodí aktuální modely, návštěvníci budou moci sledovat krok za krokem montážní operace, na jejichž konci vyjíždějí z linky do zkušebních boxů nové motocykly.

Aerodynamický tunel
Poprvé byl spuštěný v Mandellu del Lario v roce 1950 a byl prvním příkladem využití aerodynamického tunelu pro testování aerodynamické účinnosti motocyklů. Neobyčejně fascinující místo, které je dodnes důkazem technologického náskoku a slavné historie značky.

Open House 2014 Moto Guzzi Open House 20142Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama