Triumph WRP RT Motorsport by SKM: Úspěšný debut v WorldSSP

Česko-německo-nizozemský tým «Triumph WRP RT Motorsport by SKM» zastínil oficiální tovární tým při zahájení sezóny mistrovství světa supersportů 2024 na Phillip Islandu. John McPhee obsadil dvakrát osmé místo v mistrovství světa.

Od zavedení předpisů nové generace v mistrovství světa supersportů 2022 je Triumph opět zapojen do střední kategorie sériového mistrovství světa s modelem Street Triple 765 RS. Od letošního roku je na startu kromě továrního zastoupení britského týmu PTR Simona Buckmastera i druhý tým. Soukromý tým z Chlumce nad Cidlinou «RT Motorsport by SKM» Luďka Weaga je výsledkem spolupráce českého továrníka, Nizozemce Roba Vennegoora a Němce Franka Krekelera. Hlavním sponzorem je Wepol Racing Parts z České republiky, zkráceně WPR.

Zatímco Vennegoor se stará o marketing, sponzory a vnější zastupování, Krekeler je muž pro technologie. Grevener je spolumajitelem tuningového specialisty SKM. Společně již získali několik vítězství v mistrovství světa třídy 300cc a dva tituly v řadě v IDM.

Nejlepším jezdcem Triumphu za poslední dva roky byl Stefano Manzi. Šesté místo v mistrovství světa v roce 2022 celkově, dále získal tento Ital jedno vítězství a další čtyři umístění v Top-3. Ale Manzi po jedné absolvované sezóně odešel do Ten Kate Yamaha. Jeho nástupce Niki Tuuli skončil na mistrovství světa v roce 2023 celkově osmý s pouhým jedním stupínkem vítězů.

V roce 2024 PTR Triumph bude závodit s Tomem Boothem-Amosem a Ondřejem Vostatkem. Soukromý tým WRP Triumph podepsal slibné jezdecké duo: John McPhee a Jorge Navarro už dosáhli vítězství a umístění na stupních vítězů v Moto3; oba se před rokem přesunuli do mistrovství světa supersportů.

Jezdecká kvalita byla znát už na Phillip Islandu: Navarro byl nejlepším jezdcem Triumphu v Superpole (9.) a v prvním závodě (7.), McPhee ve druhém závodě (8.) a po sečtení všech bodů je Skot devátý a je také vlajkovou lodí britského výrobce v celkovém hodnocení.

„Po troše smůly v kvalifikaci jsem do prvního závodu startoval z 21. místa. Byl jsem šťastný, že jsem se dokázal propracovat až na 8. místo,“ řekl 29letý skotský pilot. „Podle nového formátu kvalifikace na startovní rošt nedělního závodu můj nejrychlejší čas na kolo v sobotním závodě znamenal, že jsem mohl odstartovat do druhého (nedělního) závodu ze 7. místa. Po prvním kole mistrovství světa v Austrálii mám nakonec na svém kontě hodně solidní body. Jsem spokojený s tím, jak dny na dráze probíhaly. Udělal jsem dobrý pokrok na motorce a měl dobrou rychlost v obou závodech."