Reův double v Misanu, 15. Abraham

Kawasaki a Jonathan Rea dominovali ve druhém závodě MS-Superbike v Misanu. Mistr světa vyhrál suverénně nedělní závod, na stupních vítězů ho doplnili Tom Sykes a Davide Giugliano. Karel Abraham po včerejším defektu elektroniky své BMW dojel dnes na 15. místě.

65.736 diváků sledovalo tento závodní víkend osmé kolo šampionátu WorldSBK. Zatímco špice závodního pole projela bezproblémově první zatáčkou, tak německý jezdec Markus Reiterberger vyletěl po highsideru do vzduchu a utrpěl těžké zranění. Zlomil si hrudní obratel a v dalším závodě v Laguna Sece bude určitě chybět - 22letého jezdce nahradí pilot z STK FIM Cupu De Rosa.

Ve druhém kole to potkalo továrního jezdce Ducati Chaze Daviese. Po pádu přes přední kolo se mu už nestačil vyhnout Michael van der Mark a trefil na zemi ležící Panigale R. Zatímco Michael van der Mark mohl v závodě pokračovat a nakonec byl odmávnut na P10, tak Davies musel závod později vzdát.

Z těchto pádu ale vůbec nic nezaregistrovali Tom Sykes a Jonathan Rea, kteří dominovali i ve druhém závodě v Misanu a mezi sebou rozhodli o vítězství. Sykes, který se hodně tvrdým předjížděcím manévrem dostal do čela v první kombinaci zatáček, tak byl lídrem až do L8. Pak se ale odvážným předjetím dostal do čela Rea a přijel si bezpečně pro druhé vítězství během italského závodního víkendu.

Misano tak bylo desátým doublem Jonathana Rey v MS-Superbike, třetím v letošní sezóně. V celkovém pořadí tak vede nyní Rea s náskokem 66 bodů před Tomem Sykesem a o 99 před Chazem Daviesem.

Jako třetí projel cílovou páskou Davide Giugliano, za ním byl odmávnut značkový kolega Xavi Fores se satelitním motocyklem Panigale týmu Barni Racing.

Lorenzo Savadori, který v sobotu po pádu závod nedokončil, dokompletoval Top-5. Za ním následoval Nicky Hayden jako šestý, když opět byl nejlepším pilotem BMW na P7 Jordi Torres. Na dalších místech se umístili oba piloti Yamahy Alex Lowes a Niccolo Canepa (jako náhradník za zraněného Sylvaina Guintoliho), elitní desítku doplnil už zmiňovaný Michael van der Mark. A body si připsali ještě West, Ramos, Alex De Angelis, Brookes a náš Karel Abraham.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - Pirelli Riviera di Rimini Round; Misano World Circuit “Marco Simoncelli”- závod 2