PP Moto3 pro Öttla, 4. Kornfeil, 19. Hanika

První Pole Position ve své kariéře získal na okruhu Circuit Of The Americas - COTA hodně překvapivě Němec Philipp Öttl, skvělé 4. místo patří Jakubu Kornfeilovi. Karel Hanika obsadil P19. A senzační vítěz z Argentiny Khairul Idham Pawi obsadil místo poslední, tedy 32.!

Pilot KTM Philipp Öttl z týmu Schedl GP Racing se ukázal jako nejrychlejší, ale hlavně nejchytřejší ze všech a dokud bylo ještě sucho, tak jezdil jedno rychlé kolo za druhým. Výsledkem bylo nečekané Pole-Position.

Dnešnímu tréninku přihlíželi VIP osobnosti jako hollywoodská Star Keanu Reeves, basketbalový hráč Tony Parker (San Antonio Spurs), astronaut Andrew Feustel, herec Taylor Kinney a také motocyklové legendy Kevin Schwantz, Wayne Rainey a Kenny Roberts.

21 minut před koncem začalo opět poprchávat, byly vyvěšeny vlajky oznamující mokrou trať a tak bylo následující pořadí: Philipp Öttl získal první Pole-Position v kariéře, za ním skončili Jorge Navarro, Enea Bastianini a Jakub Kornfeil - lídr šampionátu Brad Binder na P12, vítěz z Kataru Niccolo Antonelli až 30.

11 minut před koncem vyjel na trať jako první Karel Hanika, za ním pak Rookie Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a následovali Niccoló Antonelli, Bo Bendsneyder a Brad Binder, ovšem trať byla na některých místech stále mokrá, takže se Antonelli vrátil opět do svého boxu.

První řadu si tedy vyjeli Phillipp Öttl (KTM) časem 2:18,398 min, spolu s ním budou stát v první řadě ještě Jorge Navarro (Honda) a Enea Bastianini (Honda).

Druhou pak vytvoří Jakub Kornfeil (Honda),Romano Fenati (KTM) a Adam Norrodin (Honda). Lídr MS Brad Binder (KTM) obsadil P12, Karel Hanika P19, vítěz z Kataru Niccolo Antonelli P30 a triumfátor z Argentiny Khairul Idham Pawi P32 - poslední místo na roštu.

Karel Hanika ve svém posledním rychlém kole, kdy začalo v jednom úseku pršet, spadl, naštěstí má pravé zápěstí společně s nohou, které si při pádu zranil, jen naražené.

Moto3 World Championship 2016 Red Bull Grand Prix of The Americas, Circuit Of The Americas - QP