Posledními vítězi letošní Tourist Trophy se stali M. Dunlop a Davey Todd

Michael Dunlop je v životní formě, když vyhrál nejen druhý závod Supersport, ale i Supertwin-TT. Vítězem hlavního závodu Senior-TT se potom po odstoupení Petera Hickmana a Michaela Dunlopa stal Davey Todd. Michael Dunlop tak tento týden vyhrál čtyřikrát a celkově 29x!

Poslední den na Tourist Trophy 2024 se na Isle of Man také nazývá «Senior Race Day». Některé jezdce čekalo na známém okruhu «Snaefell Mountain Course» osm kol, tedy 485,8 kilometrů průměrnou rychlostí 200 km/h.

Úvodem se jela kubatura Supersport a stala se kořistí Michaela Dunlopa. Severní Ir už předtím vyrovnal rekord svého strýce - 26 vítězství TT - Joey Dunlopa a pak ho ještě překonal. Nyní tedy vyhrál po 28.!, za ním se umístili Davey Todd s Ducati Panigale, a dále Dean Harrison (Honda). Favorizovaný spolufavorit Peter Hickman (Triumph) skončil až pátý.

Výsledek, Supersport-TT 2: 1. Michael Dunlop (GB), Yamaha. 2. Dean Harrison (GB), Honda, 3,889 sec zpět. 3. Davey Todd (GB), Ducati, +6,232 sec. 4. James Coward (Triumph). 5. Peter Hickman (GB), Triumph. 6. James Hillier (GB), Kawasaki. 7. Mike Browne (IRL), Yamaha. 8. Paul Jordan (GB), Honda. 9. Michael Evans (GBM), Triumph). 10. Josh Brookes (AUS), Yamaha...27. Michal Dokoupil (CZ), Yamaha.

Červené vlajky ukončily předčasně druhý závod Supertwins. Michael Dunlop (Paton), který vedl po prvním kole, byl prohlášen vítězem. A bylo to jeho 29. vítězství na Manu.

Výsledek, Supertwin-TT 2: 1. Michael Dunlop (GB), Paton. 2. Peter Hickman (GB), Yamaha. 3. Mike Browne (IRL), Aprilia. 4. Dominic Herbertson (GB), Paton. 5. Paul Jordan (GB), Yamaha. 6. Rob Hodson (GB), Paton. 7. Davey Todd (GB), Kawasaki. 8. Josh Brookes (AUS), Yamaha. 9. Adam McLean (GB), Yamaha. 10. Baz Furber (GB), Yamaha...15. Michal Dokoupil (CZ), Aprlia;; .40. Veronika Hankocyova (CZ), Aprilia.

Senior-TT je tradičně hlavním závodem závodního týdne na Isle of Man. Z bývalých vítězů se letos zúčastnili John McGuinness, Ian Hutchinson, Peter Hickman, Michael Dunlop a Dean Harrison.

Mezi letošní favority na Snaefell Mountain Course patřili Hickman (BMW), Dunlop (Honda) a Harrison (Honda). Ovšem podceňovat se nedal ani vítěz kubatury Superstock Davey Todd (BMW).

Závod Senior-TT byl z bezpečnostních důvodů zkrácen ze šesti na pouhá čtyři kola, tedy pouze s jednou zastávkou v boxu.

Výsledek, Senior-TT: 1. Davey Todd (GB), BMW. 2. Josh Brookes (AUS), BMW. 3. Dean Harrison (GB), Honda. 4. James Hillier (GB), Honda. 5. John McGuinness (GB), Honda. 6. Mike Browne (IRL), Aprilia. 7. Nathan Harrison (GBM), Honda. 8. Shaun Anderson (GB), Suzuki. 9. Michael Rutter (GB), BMW. 10. Paul Jordan (GB), Honda...31. Michal Dokoupil (CZ) , Kawasaki..