Na Tourist Trophy skončily tréninky, dnes se už bude závodit

Na konci tréninkového týdne zaznamenal nejlepší čas celkem překvapivě Michael Dunlop s novým motocyklem Suzuki GSX-R1000, jeho největší konkurent Ian Hutchinson (BMW) skončil celkem jednoznačně za ním.

Hned při svém pevném startu zajel Michael Dunlop nejrychlejší kolo výkonem 17.16,361 (131,063 mph) a jelikož vzápětí byly vyvěšeny červené vlajky kvůli havárii Lee Johnstona v úseku Creeba Castle - motocykl se ocitl v plamenech, tak zůstal tento výkon M.D. už nepřekonán.

Druhým nakonec nebyl dle očekávání velký favorit Ian Hutchinson, nýbrž Peter Hickman (Smiths BMW) se ztrátou více než 3 sekund. O další 2,5 sekundy se umístil třetí Hutchinson (Tyco BMW), o 23/1000 zpět pak lokalmatador Dan Kneen (BMW) na místě čtvrtém. Kamil Holán s BMW zajel během tréninkového týdne nejlepší čas 18:39.578 (121.321 mph) a to znamenalo 45. místo.

V kubatuře Superstock byl nejrychlejším Hutchinson (Tyco BMW) časem 17.28,535. Druhý skončil Lee Johnston - ten ale kvůli crashi a z toho plynoucího zranění v závodě startovat nebude, třetí pak Michael Rutter (oba BMW) a následovali Dean Harrison a James Hillier (oba Kawasaki). Kamil Holán má zaznamenán čas 18:39.578 (121.321 mph), a to znamená 37. místo.

Po svém strýci Joeym (26 vítězství), otci Robertovi (5) a bratru Michaelovi (13) by se William Dunlop mohl stát čtvrtým z této rodinné dynastie, který by vyhrál závod Tourist Trophy na Isle of Man. Své ambice dokázal v tréninku kubatury Supersport, který vyhrál. 941/1000 sec. na něho ztratil druhý Dean Harrison (Kawasaki), následovali Hutchinson (Yamaha), James Hillier (Kawasaki) a Hickman (Triumph). Český jezdec Michal Dokoupil - Yamaha - zajel nejlepší čas v hodnotě 19:09.260 (118.187 mph) a to stačilo celkově na 34. místo. Kamil Holán - Yamaha - skončil celkově o 3 místa za Dokoupilem, dosaženým časem 19:14.683 (117,632 mph) byl na 37. místě.

Listina favoritů kubatury Lightweight-TT je nejdelší ze všech kubatur. První dva dělí pouze několik desetin sekundy, přičemž na čele je Martin Jessopp před Ivanem Lintinem. Až šestý je Michael Dunlop, před ním se nacházejí ještě Hickman, Daniel Cooper a překvapivě také Ital Stefano Bonetti.

V sidecarech zajeli nejlepší čas Ben a Tom Birchallové a ten měl hodnotu 19.24,160, takže zůstali jen těsně za svým loňským rekordem (19.22,928). Dave Molyneux a spolujezdec Daniel Sayle skončili až třetí, druzí se umístili John Holden/Lee Cain a na místě 4. Tim Reeves a debutant na TT Mark Wilkes.

Během sobotních tréninků havarovali nepříjemně 3 piloti: Lee Johnston (Honda), Danny Webb (BMW) a Joe Akroyd (Suzuki) a přivodili si různá zranění, ale ne životu nebezpečná.