Manx Grand Prix pro M. Dunlopa

Nejen při Tourist Trophy, ale i při Manx Grand Prix je #1 Michael Dunlop. Severní Ir vyhrál závod «Classic Superbike». Čech Michal «Indi» Dokoupil obsadil 27. místo.

Po tréninku na Classic Superbike Manx Grand Prix bylo celkem jasné, že o vítězi se rozpoutá souboj mezi čtveřicí jezdců: Michael Dunlop (Suzuki) sice jako jediný pokořil hranici 18 minut, ale Dean Harrison (Ducati), David Johnson (Kawasaki) a Rob Hodson (Kawasaki) nezůstali o mnoho pozadu.

Při první zastávce v boxech po prvním ze tří kol na pověstném okruhu Snaefell Mountain Course vedl Dean Harrison, který před dvěma dny vyhrál Classic Senior Manx GP, s minimálním náskokem 0,5 sekundy před Dunlopem, třetí Johnson ztrácel 10 sekund.

Ve druhém kole převzal miláček publika vedení v závodě, na úseku Glen Helen byl poprvé zaregistrován jako první o 0,1 sekundy a od tohoto okamžiku zvyšoval 25-násobný vítěz Tourist-Trophy svůj náskok pravidelně. Na Ramsey už vedl o 6,6 sekundy před Harrisonem.

Zatímco na špici zajel Dunlop časem 17:52,209 (průměr 203,873 km/h) nový traťový rekord, tak Harrison musel vzdát kvůli totální poruše motoru své Ducati. Tím se uvolnilo druhé místo pro Johnson, který úspěšně odrážel všechny útoky loňského vítěze Hodsona.

Senior Manx Grand Prix se stal kořistí lokalmatadora Joe Yeardsleye, jehož otec Buddy vyhrál tento závod v roce 1985.

Výsledek Manx Grand Prix, Classic Superbike MGP: 1. Michael Dunlop (GB), Suzuki. 2. David Johnson (AUS), Kawasaki. 3. Rob Hodson (GB), Kawasaki. 4. Brian McCormack (IRL), Kawasaki. 5. Nathan Harrison (GBM), Honda. 6. Craig Neve (GB), Kawasaki. 7. Paul Jordan (GB), Kawasaki. 8. Derek Sheils (IRL), Kawasaki. 9. Shaun Anderson (GB), Norton. 10. Amalric Blanc (F), Kawasaki...27. Michal Dokoupil (CZ), Suzuki.

Výsledek Senior Manx Grand Prix: 1. Joe Yeardsley (GBM), Yamaha. 2. Marcus Simpson (GBM), Yamaha. 3. Daniel Ingham (GB), Yamaha. 4. Jamie Williams (GB), Honda. 5. Chris Cook (GB), Kawasaki. 6. Victor Lopez (E), Yamaha.