MSJ v Albacete: Vyhrál Dalla Porta, 5. Hanika, Salač out

Úspěšnou premiéru má za sebou v šampionátu Junior World Championshipu český ex-pilot GP Karel Hanika. S motocyklem KTM německého týmu Freudenberg Racing dnes dlouho bojoval o pódiové umístění, nakonec mu „odešly“ gumy a musel se spokojit „jen“ s pátým místem, což je na první závod s úplně neznámým motocyklem velmi dobré.

Už jsem se radoval během závodu, že brněnský jezdec Hanika, který naposled stál na stupních vítězů přesně před 1 000 dny, když vyhrál 6. října 2013 na stejném okruhu Mistrovství Evropy a dokonce ve stejném týmu jako dnes, a i tehdy s motocyklem KTM, tuto šňůru přetrhne, ale nakonec musí být určitě spokojen s odmávnutím v Top-5, nakonec na zisk pódia bude mít čas ještě v dalších závodech Junior World Championshipu letošní sezóny.

Takže jediné pódiové umístění v historii zatím z Čechů vybojoval v sezóně 2011 Míra Popov, který v Barceloně získal pódium za druhé místo, když ho porazil pouze Alex Rins.

Průběh závodu

Do sedmého závodu z 12 letošních celkově, který se jel na 19 kol okruhu Circuito de Albacete, nejlépe odstartoval lídr šampionátu Dalla Porta, zatímco Hanikovi se start příliš nepovedl a musel se hodně tvrdě ´na brzdy´ probojovávat dopředu.

Brzy se ale stal Hanika členem vedoucí 6členné skupiny, ve které jeli kromě něho ještě Dalla Porta, Ramirez, Toba, Fernandez a Farid.

V 9. kole předjel Hanika domácího jezdce Ramireze a o kolo později i Tobu a vydal se tak směrem svého prvního pódia v MSJ. V tu dobu bylo pořadí Dalla Porta, Fernandez, Hanika, Toba, Ramirez a Farid.

Ve 12. kole předjel brněnský jezdec Fernandeze (ten slavil minulý víkend vítězný double v Assenu při Red Bull Rookies Cupu) a dostal se tak na P2 těsně za Dalla Portu.

O 2 kola později havaroval z vedoucí skupiny z P6 Farid, v 15. kole se dostal před Haniku Ramirez, našemu jezdci ale stále patřilo umístění v Top-3.

V 16. kole šel před Haniku i Toba, když bylo vidět, že gumy na biku KTM Karla Haniky hodně kloužou.

O kolo později předjel Haniku i Fernandez a tak pořadí po skončení 19. kola bylo v cíli následující: Vyhrál letos už počtvrté Lorenzo Dalla Porta, druhý byl odmávnut Ramirez a třetí Toba, což bylo složení na stupních vítězů. Za čtvrtým Fernandezem dojel v Top-5 Karel Hanika. Další skupinu bojující o P6 přivedl pod šachovnicový praporek Manzi a Top-10 dokompletovali Arenas, Masaki, Sasaki a Arbolino.

Karel Hanika exkluzívně pro náš web zhodnotil závod takto: „Jezdilo se mně velmi dobře, měl jsem na biku skvělý pocit. Bohužel jsem nepříliš dobře odstartoval a ze začátku závodu jsem musel jet hodně tvrdě, takže jsem odrovnal gumy a v konci závodu to už hodně klouzalo. Jinak si myslím, že bych dojel na pódiové stupně. V týmu pojedu určitě příští závod šampionátu MSJ v Portimau, zda ale budu pokračovat do konce sezóny MSJ, není ještě jisté“.

Druhý český jezdec, mladík Filip Salač, šachovnicový praporek neuviděl, když jezdil na P35, ale v 7. kole zajel do svého boxu, neboť před tím lehce upadl.

FIM CEV Moto3 Junior World Championship 2016 - Circuito de Albacete, závod

01- Lorenzo Dalla Porta – LaGlisse Academy – Husqvarna FR 250 GP – 19 kol za 30:29,952