Kdo jiný může vyhrát než Sofuoglu?

V Misanu vyhrál mistr světa Kenan Sofuoglu letos už čtvrtý závod. Na stupních vítězů ho doplnili Rookie Caricasulo a Jacobsen. Top-5 dokompletovali Gino Rea a Randy Krummenacher. Náhradník za Ježka Lucio Morciano obsadil P14.

Celkem 37 pilotů WorldSSP se postavilo na startovní rošt závodu v Misanu a diváci uviděli nejen vítězství Kenana Sofuogla, ale i umístění lokalmatadora Federica Caricasula na podium.

Domácí pilot Caricasulo vyjel do závodu z Pole Position a vedl závod celou první třetinu závodu, za ním jezdili v těsném závěsu PJ Jacobsen (Honda) a Kenan Sofuoglu (Kawasaki). Potom převzal žezlo PJ Jacobsen (Honda), ale ani US-Boy se nedokázal odtrhnout od svých pronásledovatelů a 3 kola před koncem se dostal do čela úřadující mistr světa a lídr šampionátu Sofuoglu. A zatímco Caricasulo a Jacobsen bojovali o P2, tak Sofuoglu si jel neohrožován pro své letošní čtvrté vítězství. Mladý Ital Caricasulo si po Phillip Islandu vybojoval další pódiové umístění před Jacobsenem.

Jelikož Randy Krummenacher byl odmávnut až na P5, tak se klidně mohlo stát Misano rozhodujícím závodem pro zisk letošního titulu ve prospěch Sofuogla. Turek nyní vede o 40 bodů před svým švýcarským týmovým kolegou.

Hodně zklamaní odjíždí z Misana jezdci, kteří havarovali. Byli to třeba tovární jezdec MV Agusty Jules Cluzel, vítěz ze Sepangu Ayrton Badovini, veterán Roberto Rolfo (ten musel být po svém crashi dokonce transportován do Medical-Center). Celkem havarovalo, nebo muselo vzdát pro defekt, 11 jezdců.

FIM Supersport World Championship 2016 - Pirelli Riviera di Rimini Round; Misano World Circuit “Marco Simoncelli” ; závod

01- Kenan Sofuoglu – Kawasaki Puccetti Racing – Kawasaki ZX-6R - 19 kol za 31'35.005
02- Federico Caricasulo – Bardahl Evan Bros Honda Racing – Honda CBR 600RR – +0.545