Reklama

Vespa 946 Dragon: ve znamení čínského draka

Na oslavách nového lunárního roku, které bude ve znamení Draka a konalo se 24. ledna v Hong Kongu, představila italská Vespa limitovanou edicí skútru 946 Dragon. Příjemným překvapením bylo i odhalení stylové sladěné bundy Dragon Varsity.

Drak je v lunárním kalendáři mytologickým stvořením s bezkonkurenční silou a je považován za znamení prosperity. Vespa 946 je legendou mezi skútry a díky své exkluzivitě je často využívána ke stavbě limitovaných edic, jako byl symbol luxusu Christian Dior nebo vloni roku králíka. Letos tuto nadčasovou ikonu vyšperkovali o stylovou a exkluzivní bundu Dragon Varsity.

1 Vespa 946 Dragon (1)1 Vespa 946 Dragon (2)1 Vespa 946 Dragon (3)

Vespa 946 v edici Dragon má ztělesňovat divokého ducha skútru, je vyvedena ve zlatém odstínu. Model je k dispozici v limitovaném počtu 1888 kusů a zdobí jej zářivý motiv smaragdově zeleného draka, který se vine kolem kapotáže. Je ručně vyráběna přímo v Itálii a je vybavena nejmodernějšími technologiemi.

Úpletová vlněná bunda Dragon Varsity s rukávy z jemné prvotřídní kůže nappa vychází z designu modelu Vespa 946 Dragon a zdobí ji motiv draka ve smaragdově zelené barvě spolu potisky a výšivkami na levé kapse a zádech. Na přední části bundy je ikonický monogram V (jako Vespa) doplněný starodávným čínským příslovím.

1 Vespa 946 Dragon (4)1 Vespa 946 Dragon (5)1 Vespa 946 Dragon (6)

Pohonnou jednotkou Vespy 946 je vzduchem chlazený jednoválec s tříventilovou hlavou o zdvihovém objemu 124 ccm. Ten poskytuje největší výkon 8,1 kW, tedy necelých dvanáct koní při 8000 otáčkách. Točivý moment je pak vyjádřen hodnotou 10,4 N.m při 6750 1/min. Motor je usazen v pevném a lehkém hliníkovém rámu, větší dvanáctipalcová kola slibují komfortní a bezpečnou jízdu. Retroskútr bude vybaven sériově kotoučovými brzdami na obou kolech s dvoupístkem vpředu, dvoukanálovým systémem ABS a současně systémem kontroly trakce ASR proti prokluzu zadního kola za zhoršených jízdních podmínek. Do nádrže vejde 8 litrů paliva.

Zdroj: TZ VespaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama