Reklama

Michelin představil dvousměsovou pneumatiku pro skútry

Francouzský pneumatikářský koncern Michelin představil speciální obutí pro skútry. Pneumatika označená PURE SC využívá dvousměsové technologie.

Evropský trh pneumatik pro skútry se za posledních šest let rozrostl o 73%, což znamená, že se toto městské vozidlo stalo skutečným sociálních fenoménem. Dnešní uživatel skútru hledá bezpečnost i výkon. Proto Michelin nyní uvádí na trh pneumatiku Power Pure SC, která obsahuje dvě gumové směsi (Dual Compound Technology), průlomové technologie vyvinuté díky závodním motocyklovým pneumatikám Michelin. Celý proces je založen na použití různých gumových směsí pro různé části dezénu.

Podle výzkumu používají typičtí své skútry každý den (81%) zejména pro své cesty do práce (78%). Pneumatika pro ně musí být především bezpečná – zejména při používání ve městě – a zachovat si své vlastnosti bez ohledu na počasí. Nicméně někteří uživatelé, zejména majitelé maxiskútrů s obsahem motoru větším než 125 ccm také berou v potaz výkon svého stroje. Kromě bezpečnosti vyžadují, aby jim pneumatika umožnila i sportovní jízdu. Mimo to jeden ze tří uživatel skútrů také jezdí nebo jezdil na velké motorce. Těmto náročným zákazníkům musí pneumatika proto nabídnout také správnou zpětnou vazbu a přilnavost, aniž by tím byla snížena její dlouhá životnost.

Technologie dvojí směsi byla účelově vyvinuta pro závodní pneumatiky, a je zacílena na sjednocení různých protichůdných technologických požadavků. U pneumatiky Michelin Power Pure SC obsahuje hladká střední část dezénu na přední i zadní pneumatice více gumy v místě, které je nejčastěji v kontaktu s povrchem vozovky. Tím dochází k prodloužení její životnosti. Ramena pneumatiky jsou vyrobena z měkké gumové směsi, která má lepší přilnavost a je proto bezpečnější. Novinka Power Pure SC drží pevně na vozovce za každého počasí, a to dokonce i na mokrém a kluzkém povrchu.

SC2SC4Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama