Reklama

Kymco Grand Dink: premiéra v Brně

V letošním roce má firma Kymco na českém trhu nový maxiskútr. Na výběr bude hned se dvěma pohonnými jednotkami - stopětadvacítkou a třístovkou.

Na motocyklové výstavě Motosalon, která se letos koná na brněnském výstavišti, chystá Kymco první veřejnou prezentaci své novinky v segmentu velkých skútrů, model Grand Dink 300i, jenž bude také nabízen také jako stopětadvacítka Grand Dink 125i. Oba modely jsou následovníky legendárního skútru Grand Dink S a přesvědčí především svým velkorysejším prostorem, zlepšeným komfortem a elegantním designem.

Nové skútry Grand Dink 300i a Grand Dink 125i ukazují, jak se může prosadit atraktivita a dynamika u luxusních maxiskútrů. Již s úspěšným modelem Grand Dink S se podařilo firmě Kymco vyvolat ve světě velkou vlnu zájmu – tehdy ve třídách 50 a 125 ccm, a u nových modelů by tomu nemělo být jinak. Při vývoji tohoto maxiskútru bylo nejvyšší prioritou důsledné pojetí velmi komfortního a zároveň agilního vozidla s dobrým prostorem pro zavazadla, jenž vyniká výkonem motoru v obou oblíbených třídách 125 a 300 ccm.

I náročnější řidiče potěší luxusní výbava novinky, do které patří třeba analogově-digitální přístrojová deska s otáčkoměrem, halogenový světlomet, s kotoučové brzdy, uzamykatelná nádrž, výklopné stupačky pro spolujezdce a v neposlední řadě již zmíněné velkorysé úložné prostory. Mezi jednoznačné klady tohoto typu patří zcela volný prostup pro nohy, což v praxi znamená výrazný přínos v podobě absence středového podlahového tunelu. Kdo si více potrpí na komfort, může se těšit na dostatek místa pro řidiče i spolujezdce, pohodlné sedlo s opěrkou, objemnou palivovou nádrž pro delší vyjížďky, jež pojme 9,5 litru paliva, bezestupňový variátor, elektrický strartér či komfortní odpružení zadního kola se dvěma hydraulickámi tlumiči s nastavitelným předpětím a teleskopickou vidlicí vpředu. Silný čtyřdobý motor s elektronickým vstřikováním dodává větší třístovce největší výkon 23 koní při 7500 1/min, model Grand Dink 125i se pak musí spokojit s výkonem 12 koní při 7750 otáčkách.

Oba nové modely budou k dostání u oficiálních prodejců již od letošního jara, Grand Dink 300i bude stát 89 990 Kč, Grand Dink 125i se bude prodávat za 79 990 korun.

KymcoGD2KymcoGD3KymcoGD1Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama