Reklama

Kymco Downtown 350GT: elegantní design

Do prodeje se dostává skútr Downtown 350GT od tchajwanské společnosti Kymco. Má mladistvější a sportovnější design s dominantními předními světlomety. Poháněný je kapalinou chlazeným jednoválcem o zdvihovém výkonu 321 ccm s maximálním výkonem 28 koní.

Už vloni Kymco představilo předprodukční verzi cestovního skútru Downtown 350GT, který je postavený na základech osvědčeného modelu Downtown 350. Slíbili, že do prodeje půjde v roce 2024 a jak řekli, tak splnili. Příští rok si tak můžete pořídit modernější, ale také pohlednější verzi s označením GT, která však nic neztratila z jeho sportovní nátury. Ostré linie hladce přechází do jemnějších rysů a sluší mu i pětipaprsková litá kola z lehké slitiny o rozměrech 14 palců vpředu a 13 palců vzadu. Osobnost skútru je umocněna velkými téměř vertikálně umístěnými předními světlomety.

1 Kymco Downtown GT 350 (3)1 Kymco Downtown GT 350 (2)1 Kymco Downtown GT 350 (1)

Oproti původní verzi je sedlo ve výšce o jeden milimetr níže, tedy 775 mm a váží 198 kilogramů. I nadále bude poháněno kapalinou chlazeným jednoválcem o zdvihovém objemu 321 ccm s výkonem 28 koní (20,8 kW) při 7500 ot/min a maximálním točivým momentem 30 newtonmetrů. Do výbavy dostane nový barevný TFT displej s možností bezdrátového připojení chytrého telefonu, bezklíčové zapalování a USB port. Podsedlový prostor pod dvouúrovňovým sedlem s madly pro spolujezdce disponuje velkým prostorem, bez potíží tu vměstnáte jednu integrální a jetu otevřenou helmu.

Z elektronických asistentů bude mít tempomat, kontrolu tlaku v pneumatikách a také kontrolu trakce. Ta zabraňuje protáčení kol při rozjezdu na plný plyn, což nejvíce oceníte ve městě na mokrých dlažebních kostkách. Senzory neustále monitorují a porovnávají rychlost otáčení obou kol. Jakmile je zjištěn prokluz, systém TCS sníží přísun výkonu na zadní kolo až do obnovení trakce.

Podvozek je tvořen přední vidlicí se zdvihem 110 mm a dvěma po stranách uchycenými tlumiči se zdvihem 108 mm. O bezpečné zastavení se postarají kotoučové brzdy, vpředu je 260 mm kotouč, vzadu má 240 mm. ABS je dvoukanálové. Do nádrže vejde 12,5 litrů paliva a hmotnost skútru je 198 kilogramů.

1 Kymco Downtown GT 350 (4)

Zdroj: KymcoLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama