Reklama

Harley-Davidson: koncept elektroskútru

Vloni v létě americký výrobce představil své smělé plány do budoucna a mezi nimi se objevili i náčrtky elektrického skútru. Před pár dny nám předvedli, že neusnuli na vavřínech a jsou zase o krok dál. Představili první reálný koncept elektrického skútru.

Zdá se, že elektrické motocykly budou dalším zásadním směrem, kam by se Harley-Davidson mohl ubírat. Ostatně, je to další segment, kde by mohli získat potenciální nové zákazníky, kteří by možná vůbec o strojích značky Harley-Davidson neuvažovali. Letos v létě se dočkáme prvních prodaných elektrocruiserů LiveWire a uvidíme, jak s nimi budou zákazníci spokojeni.

1 Harley Davidson koncept elektricky skutr (2)1 Harley Davidson koncept elektricky skutr (3)

U konceptu elektroskútru je vidět, že jde designérům hlavně o unikátní vzhled, jedinečný styl a také můžeme čekat, že bude dobře vybavený i po technické stránce. Dominantou skútru je jeho robustní rám, v jehož spodní části je umístěna masivní elektrobaterie. Po obou stranách má přichycené lišty, které mi spíš připomínají dětské lyže, ale umožňují jezdci dát si nohy během jízdy, kam bude chtít.

1 Harley Davidson koncept elektricky skutr (1)1 Harley Davidson koncept elektricky skutr (4)

Na horní části rámu je upevněno dlouhé rovné sedlo, na které se pohodlně vejdou dva jezdci. Prostor mezi sedlem a baterii by mohl sloužit k uložení nákladu. Díky nízko položené baterii bude skútr stabilní a rovněž se bude dobře ovládat. Stylová jsou rovněž ape řídítka, tak trochu připomínající model Street Bob. Harley-Davidson zatím neuvedl žádné technické parametry.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama