Reklama

Elektroskútry pro městskou policii

Město Neratovice zakoupilo pro své strážníky dva elektrické skútry české značky Akumoto. Jejich tichý provoz a nulové emise by měli být přínosem zvláště pro městské centrum.

Elektroskútry jsou pro policii připraveny ve speciálním designu a jsou navíc vybaveny led diodovým výstražným systémem. Maximální rychlost elektrického skútru je 45 km/hod, životnost akumulátoru je třicet tisíc kilometrů a mezi velké přednosti patří také princip vyjímatelné baterie, díky čemuž je možné dobíjet baterie i mimo motocykl. Pořizovací cena obou vyobrazených skútrů, včetně potřebné výbavy nepřesáhla sedmdesát tisíc korun.

První reakce jsou více než pozitivní. Elektroskútr je ideální pro pohyb strážníků a to jak v centru města, tak i v přilehlém okolí, kde je mnohdy s automobilem špatná dostupnost. Nový přírůstek do vozového parku kladně hodnotí také občané města, kteří oceňují především šetrnost a hospodárnost v rámci hospodaření s městskými finančními prostředky a v neposlední řadě také čistý, ekonomický provoz, jenž nezatěžuje životní prostředí v jejich městě.

Neratovice se pořízením elektrických skútrů přidaly mezi města, která postupují dle závazku státní správy. Ta se zavázala k obnově vozového parku s přihlédnutím na jejich šetrnost k životnímu prostředí. Pokud půjde vše podle plánu, do roku 2014 by jich mělo být až 25%. My říkáme jen tak dál. Je to určitě rozumnější investice než nákup drahých tříkolek Can Am nebo Hummerů. Ale to je spíše otázka na bývalé vedení pražské městské policie.

AKUMOTO_MP Neratovice (7)AKUMOTO_MP Neratovice (5)AKUMOTO_MP Neratovice (8)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama