Reklama

Aprilia SXR 50: se sportovní náturou

Aprilia se poprvé pokusila vtisknout ryze sportovní duši maloobjemovému skútru a k tomu mu jako bonus přidává LED světla, digitální přístroj a možnost bezdrátového připojení.

Aprilia se pro tento krok rozhodla z jednoho prostého důvodu a tím je její cílová skupina zákazníků, kterými jsou převážní mladí, začínající jezdci. Maloobjemovému motocyklu tak dali výbavu a vlastnosti, které mají skútry až vyšších kubatur. Mohou se tak pochlubit strojem, který je komfortní, ovladatelný, dobře vypadá a je vybaven kvalitními komponenty s high-end doplňky, jako je například konektivita Aprilia MIA.

1 Aprilia SXR 50 Power Red (2)1 Aprilia SXR 50 Power Red (3)1 Aprilia SXR 50 Power Red (5)

Celkový vzhled skútru je svěží a moderní. Přední části dominuje velký plexi štít ve stylu GT motocyklů, pod nímž se vyjímá dvojice LED světlometů s denním svícením, která je uprostřed oddělena třetím prvkem. Jeho smysl je jediný, má totiž doplnit dvojici světel a spolu tak připomínat trojitý světlomet supersportovních motocyklů značky Aprilia. Technologií LED jsou vybaveny i blinkry a zadní světlomet. Sportovní vzhled ještě umocňují dvanáctipalcová pětipaprsková kola z lehkých slitin.

Model SXR 50 je vybaven digitálním LCD displejem, kde se zobrazují veškeré potřebné informace o rychlosti, otáčkách, ale i celkovém počtu ujetých kilometrů, teplotě vzduchu, průměrné spotřebě, či dojezdu na palivovou nádrž. Ovládá se jednoduše pomocí tlačítka na pravé rukojeti. Díky možnosti bezdrátového připojení chytrého telefonu pomocí konektivity Aprilia MIA se vám rozšiřují obzory o další možnosti využití digitálního přístroje.

1 Aprilia SXR 50 (3)1 Aprilia SXR 50 (2)1 Aprilia SXR 50 (1)

Maximálního komfortu si užijete díky širokému a 850 mm dlouhému, dvojitě prošívaném sedlu, které je ve výšce 775 mm, což zaručuje dobrou manévrovatelnost a dosah na zem i menším jezdcům. Pod sedlem je osvětlená přihrádka o objemu 20 litrů, která bez problémů pojme i integrální helmu. Pokud byste měli málo prostoru, můžete si za příplatek pořídit horní 32l kufr a také využít háčku před vašima nohama na uchycení tašky. Skútr je vybaven USB portem umístěným v malé přední přihrádce.

Model SXR 50 je poháněn jednoválcem i-get o zdvihovém objemu 50 ccm, který již splňuje emisní normu Euro 5. Je tichý a připravený na „stop and go“ provoz ve městě a to s co nejmenší spotřebou paliva. Výrobce uvádí, že byste na jeden litr paliva měli ujet až 40 kilometrů, ale přesto nepřijít o jeho živelné chování.

1 Aprilia SXR 50 Power Red (4)1 Aprilia SXR 50 Instictive Grey (3)1 Aprilia SXR 50 Instictive Grey (2)1 Aprilia SXR 50 Instictive Grey (1)

O pohodlnou jízdu se vám postarají přední teleskopické hydraulické tlumiče, vzadu je jeden tlumič nastavitelný v pěti polohách. Bezpečně zastavíte pomocí předního dvoupístku brzdícího 220 mm kotouč, vzadu je bubnová brzda.

Skútr se bude nabízet ve čtyřech barevných variantách, dvou klasických: bílá Essence White a šedá Instinctive Grey a ve dvou sportovnějších: červenou Power Red a matnou černou Enigma Black. Dostupné budou od června a prodejní cena bude začínat na částce 64 900 Kč.

Zdroj: Piaggio GroupLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama